Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Životní láska Evy Jurinové: Seznámili se v sauně u guláše, zavoněli si hned první večer

Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 4 fotografie
MANŽELSTVÍ
Až do svých sedmatřiceti let žila nedávno zesnulá moderátorka Eva Jurinová (†67) sama, pak ale konečně, v hodně netradiční partě a na naprosto neobvyklém místě, poznala muže svého života. Jak to mezi nimi zajiskřilo?

Eva Jurinová se zamilovala v sauně

Poznali jsme se 15. března 1989 v sauně na setkání mé party jakýchsi bohémsko-uměleckých kruhů. Ženské tam vlastně ani nesměly, ale měla tam tehdy se společným kamarádem schůzku kvůli moderování. Nabídl jsem jí vyhlášený guláš, který jsem tam pro všechny uvařil. Byly tam různé existence, i lidé prakticky bez domova, tak jsem jim ho pravidelně dělal,“ vzpomíná vdovec Václav Jurina (72).

Evu Jurinovou tento chlapík, který po revoluci působil například jako tiskový mluvčí nebo coby poradce jednoho z ministrů pravicové vlády, okamžitě zaujal.

Zavoněli si hned první večer

„Říkala, že moje paní musí být ráda, když má chlapa, který vaří. A když se dozvěděla, že jsem rozvedený, a ochutnala, jak jsem to ukuchtil, zpozorněla, a už jsme si měli o čem povídat. A povídali jsme si pak celý život až do úplného konce,“ prohlásil v rozhovoru pro eXtra.z v slzách Jurina.

„Poznali jsme se ve zralém věku. Mně bylo 41, jí 36, už jsme něco o životě věděli. Byla to láska na první pohled. Zavoněli jsme si hned první večer a už jsme se nikdy nerozloučili,“ dojímají ho vzpomínky.

Svatba

„Byli jsme manželé i nejlepší parťáci. Pořád jsme si měli co říct. Vždycky jsem ji popichoval, že máme zajímavé výročí: Němci nám ten den zabrali zemi, ona zase zabrala mě. A patnáctého září toho roku jsme se také vzali,“ vypráví vdovec.

O své milované ženě, kterou nečekaně ztratil, mluví s velkou něhou.

Opravdová dáma

Eva byla nejhodnější člověk na světě. Byla smířlivá, tolerantní, měla ráda lidi a oni měli rádi ji. Nikdy si nehrála na hvězdu, ona přirozenou hvězdou prostě byla. Novým redaktorům ochotně předávala všechno, co uměla. Byla naprosto bezkonfliktní a neměla v sobě vůbec žádnou zášť vůči nikomu,“ plakal nám do telefonu dojatý Václav Jurina.

„Moje Eva byla dáma v pravém slova smyslu. Ani ty, kteří jí ubližovali, neuměla poslat do správných mezí. Konflikty nevyvolávala, raději se otočila a šla pryč. Ale když šlo o její profesi, to se nebála říci svůj názor, protože tomu rozuměla a nešetřila ani nýmandy moderátory,“ vzpomíná závěrem na svou milovanou ženu.

Související články

Další články