Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Život v řetězech: 10 emotivních snímků vězenkyň, které nikdy nepoznaly lásku

Ženy pochodují pod dohledem ozbrojené stráže.
Zdroj: Archiv
+ Dalších 6 fotografií

Skotský fotograf Scott Houston před časem dostal příležitost navštívit nechvalně proslulou věznici Estrella v Arizoně. Díky tomu vznikla kolekce fascinujících snímků zachycujících život tamějších trestankyň.

Ač se to může zdát zvláštní, možnost zapojit se do veřejně prospěšných prací je zde považována za odměnu. Je to totiž mnohem lepší, než muset trávit 22 hodin denně na cele – přestože pokud chcete jít ven, nezbývá vám než nechat se přivázat na řetěz

"Ženy, které jsou k sobě připoutány řetězem, se spolu obvykle snaží co nejlépe vycházet. Muži, kteří se ocitnou v téže situaci, jsou podle mých zkušeností více agresivní," komentoval to Scott a dodal:

"Během práce trestankyně zpívají speciální písně, které pro ně napsali ve vězení. Také se od nich očekává, že budou pochodovat. Opět mi nezbývá než dodat, že v obou těchto činnostech dalece předčí své mužské protějšky. Reakce veřejnosti jsou různé. Kolemjedoucí řidiči na ně často troubí a pokřikují."

A jaký je nejsilnější dojem, který si Scott z Estrelly odnesl? "Většina těch žen vyrůstala v naprosto nevyhovujícím prostředí. Nikdy nepoznaly lásku - ať už rodičovskou nebo partnerskou," konstatoval.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy