Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

ŽIVOT S DEFEKTEM: Lidé se jí smáli za její fleky. Teď je na ně hrdá a dodává sebevědomí ostatním ženám

Žena se naučila se svým defektem žít.
Zdroj: profimedia.cz
+ Další fotografie
Tanesha Brown má fleky po celém těle a za svůj vzhled se vždy styděla. Spolužáci se jí smáli a ona z toho měla deprese. Na to, jak vypadá, si postupně zvykla a teď ženám dodává sebevědomí.

Když se Tanesha narodila, měla tmavou pleť. V pěti letech jí lékaři zjistili, že má vzácné onemocnění. Diagnostikovali jí vitiligo. Člověk ztrácí kožní buňky, které tvoří pigment. Její barva kůže se začala měnit. „Dřív mi nepřišlo, že bych byla nějak jiná. Všechno to začalo až na střední škole,“ řekla Tanesha.

Právě na střední se začala žena více sledovat. A hlavně jí všichni dávali najevo, že je jiná. Sama se s tím snažila vyrovnat, ale bylo to pro ni hodně těžké. Kůži si každý den maskovala, aby její fleky nebyly vidět. Chtěla být hlavně normální. „Nechtěla jsem, aby se na mě lidé dívali kvůli tomu, jak vypadám. Snažila jsem se vyhnout negativním komentářům,“ řekla.

Později ale všechno přehodnotila a řekla si, že je vlastně výjimečná. Všichni si jí kvůli tomu všimli, a tak se rozhodla, že ze svých fleků udělá přednost. A podařilo se! Se svým vzhledem se srovnala a začala si užívat života. „Konečně jsem přijala samu sebe,“ řekla nadšeně. A všem chtěla ukázat, že dokáže naplno žít.

Nejdříve pracovala jako policistka, ale teď se věnuje úplně něčemu jiného. Pomáhá ženám, se kterými se osud také nemazlil, získat ztracené sebevědomí. Také učí vázat šátky ženám po chemoterapii a spolupracuje s American Cancer Society.

Související články

Další články