Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Život po životě: Dan, který za klukovinu zaplatil půlkou těla, popisuje strašné bolesti

Zdroj: facebook/ Youtube
+ Dalších 5 fotografií
hrdinství
Dan Křeček (19) z Plzně, kterému se ve vteřině převrátil život naruby, otevřeně popisuje, jak se mu žije s jeho obrovským handicapem. V roce 2016, kdy se s kamarádem rozhodli vylézt na odstavený vagon, začal jeho boj o život. Po 70 operacích a náročných zákrocích se musel mladík rozhodnout, jestli zemře, nebo bude žít dál jen s polovinou těla. Jaké je to žít s tak obrovským handicapem?

V rámci projektu Cesta za snem se Dan rozpovídal i o tom, jak vypadá život s polovinou těla. Oproti lidem na vozíčku, kteří řeší vylučování cévkováním, Dan funguje tak, že má udělané vývody už z břicha. "Mám vyvedená dvě střeva, u kterých mám nalepené stomické pomůcky, jeden pro sběr stolice a druhý pro sběr moči," popsal otevřeně Dan.

V dnešní době je možné díky zdravotnickým pomůckám téměř všechno. Dan prozradil, že i když má vývody z břicha, možnost vykoupat se v bazénu nebo rybníku má. "Na to existují další speciální stomické pomůcky, ještě jsem to ale nezkoušel," řekl.

Co je pro Dana velmi nepříjemné, jsou Fantomovy bolesti, což jsou obrovské bolesti v partiích, které už ale fyzicky neexistují. "Když ta bolest přijde, můžu se z toho pot... Nejdřív to začne vibracema v nohách, že mě v nich mravenčí a stupňuje se to výš a výš, člověk cítí, jako by ho tam někdo bodl nožem, ta bolest se potom stupňuje a je to, jako když mi nohy přejede buldozer,"* prozradil Dan, který strávil dva roky v nemocnici.

Dan také promluvil o tom, že si musí hlídat stravu, jelikož všechno, co sní, jde jenom do poloviny těla a člověk rychleji přibírá. "Můžu jíst cokoliv, ale ne ve velké míře."

Dan pořád ještě čeká na speciální korzet, který mu zpevní tělo. "Teď, jak sedím, tak jsem rozpláclej, až budu mít korzet, budu sedět rovně." Dan má do budoucna dalších mnoho plánů. "Až se z toho všeho vyhrabu, tak doufám, že se pro mě najde handbike a budu moci závodit," prozradil svůj sen.

Danův příběh si přečtěte ZDE.

Související články

Další články