Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Život plastikami zohyzděných bratrů: Původně pohledná dvojčata měla české kořeny

Bratři Bogdanoffovi se po letech změnili.
Zdroj: Profimedia
+ Další 2 fotografie
Jak se změnili?

Nedávná smrt dvojčat Igora a Grichky Bogdanoffových (oba †72) překvapila veřejnost. Informaci o jeho smrti přinesl web Daily Mail. Oba byli ve Francii považováni za známé televizní osobnosti. Oba podlehli koronaviru a podle dostupných informací nebyli očkováni. Jaký byl jejich život a proč se z kdysi pohledných mladíků stali plastikoví bratři?

Bratři Igor a Grichka Bogdanoff, považovaní za známé francouzské televizní osobnosti, zemřeli jen týden po sobě, jak informoval web Daily Mail. Koronaviru nejdříve podlehl 28. prosince Grichka a jeho dvojče Igor ho následovalo 3. ledna. Ani jeden z nich nebyl očkovaný.

Dvojčata byla po celém světě známá hlavně kvůli svým rozsáhlým plastickým operacím, které jsou viditelné hlavně na obličeji. Od dob svého mládí se bratři změnili k nepoznání.

Mají české kořeny

Jednovaječná dvojčata Igor a Grichka se narodila ruskému malíři Yuri Michajloviči Osten-Sacken-Bogdanoffovi a Marii Dolores Franzysce Kolowrat-Krakowské v roce 1949. Vychovávala je však jejich babička z matčiny strany, hraběnka Bertha Kolowrat-Krakowská, na svém zámku v jižní Francii.

Dvojčata tak pocházela nejen z urozené muslimsko-tatarské rodiny, ale jejich babička patřila ke šlechtickému rodu Kolowratů v Čechách (starobylý český šlechtický rod, původem ze středních Čech, jehož historie sahá až do konce 13. století, pozn. red.) a byla provdána za člena rakouského knížecího rodu Colloredo-Mannsfeld.

Televizní a vědecká kariéra

Jejich televizní kariéra začala poměrně brzy. Od roku 1979 do roku 1989 moderovali francouzský sci-fi pořad Rayons X. Francouzské veřejnosti představili několik britských a amerických sci-fi seriálů jako třeba Doctor Who, Star Trek nebo The Prisoner.

V roce 1999 získal Grichka doktorát z matematiky na University of Burgundy. Jeho bratr získal v roce 2002 titul z teoretické fyziky. Oba však obdrželi nejnižší známku. Největší kontroverze přišla o pár let později, kdy zveřejnili práci o teorii velkého třesku. Vědci v ní totiž objevili množství nesmyslů a smyšlenek.

Plastické operace

Dvojčata byla mezi širokou veřejností známa hlavně pro své často až přehnané plastické operace. Ačkoli bratři sami v minulosti několikrát odmítli, že by nějakou podstoupili, změna byla více než viditelná. Herald popsal, že se jejich tváře začaly měnit v devadesátých letech a v posledním desetiletí se jim i značně zvětšily rty a brady.

Slečna, co leze po čtyřech a štěká jako pejsek: Kafuu prozradila, jak tento virální trhák vznikal

Související články

Další články

Nejnovější kauzy