Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Krutý osud paní Věry, které pomohl Leoš Mareš: Malý Gabriel se nedožil druhých narozenin, bráškové jsou zdrceni!

Toužila po životě na samotě, plány jí zhatila strašná tragédie.
Zdroj: reprofoto ČT, Instagram, Facebook
+ Dalších 8 fotografií
Začátkem ledna stihla rodinu Věry Kupkové strašlivá tragédie. Usedlost v Kajetíně na Táborsku vzplála a požár navždy rozmetal její sen o životě na samotě. Plameny jí nevzaly jenom dům, připravily o život i malého synka Gabriela, kterému bylo jen sedmnáct měsíců. Manžel Vladimír, jenž také utrpěl vážné popáleniny, stále svádí boj o život.

Měl to být život jako v pohádce. Paní Věra s manželem Vladimírem měli vždycky blízko k přírodě. Proto se před pěti lety odhodlali přestěhovat se na samotu. Koupili hájenku u lesa a spokojeně žili „mimo civilizaci“.

Všechno ale zničila tragédie, která se stala ve středu 10. ledna. Dům zachvátily plameny a i přes zásah hasičů lehl popelem. „Zapálila jsem plynovou bombu, že si dáme kafe. A začalo to hořet nějak divně, bylo to strašně rychlé,“ vzpomíná na osudný den paní Věra pro Českou televizi.

Vážné zranění při požáru utrpěl teprve sedmnáctiměsíční syn Gabriel. Toho záchranáři převezli do nemocnice. Po osmi dnech boje o život ale přišla ta nejsmutnější zpráva, kterou může matka slyšet. Syn popáleninám podlehl. „Gabrielek už svůj boj "vyhrál“ a hlídá nás z nebíčka," napsala paní Věra na Facebook.

Na nemocničním lůžku zůstává po dvaceti dnech upoután manžel Vladimír, jenž z požáru taktéž nevyvázl bez ošklivých popálenin. Paní Věra se tak musí sama postarat o čtyřletého Samuela a dvouměsíčního Daniela. Ti nemohou smrt mladšího brášky vůbec vstřebat.

Osud rodiny zarmoutil celé Česko. Poté, co vznikl transparentní účet, skrze nějž mohou lidé Kupkovým pomoct, si smutného příběhu všiml i moderátor Leoš Mareš (41). Ten paní Věře zaslal téměř půl milionu korun.

Související články

Další články