Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Život na konci světa: Takhle bydlí Blažena ze Slunce, seno Veronika Kánská

Život na konci světa: Takhle bydlí Blažena ze Slunce, seno Veronika Kánská
Zdroj: eXtra.cz
+ Dalších 8 fotografií
EXKLUZIVNĚ
Ani po téměř 40 letech neztrácí česká komedie režiséra Zdeňka Trošky Slunce, seno, jahody své kouzlo. Jednou z hvězd nesmrtelné letní trilogie je Veronika Kánská (53) alias Blažena Škopková. Sympatická blondýnka už ale dávno nežije život herečky, naopak si užívá klidu vesnického života nedaleko Chlumce nad Cidlinou. Redaktoři eXtra.cz se vypravili na místo, kde Veronika už několik let žije se svou rodinou. A z jejího bydlení lze usoudit, že nejde o někdejší hvězdu filmového plátna s různými hvězdnými manýry, ale naopak o praktickou ženu.

Žije na konci světa. Tak by se dalo obrazně popsat místo, kde Veronika Kánská, kterou proslavila role vdavekchtivé Blaženy Škopkové, dnes se svou rodinou bydlí. Na konci vesnice s názvem Končice nedaleko Chlumce nad Cidlinou se v nenápadném, ale útulném rodinném domku před lety někdejší herečka usadila. K domu porostlém břečťanem náleží zahrada s altánkem a bazénem.

Slušnost a skromnost ji předchází

Kolemjdoucí by jen těžko odhadovali, že zde bydlí právě filmová Blažena, kterou kdysi objevil režisér Zdeněk Troška. Nenápadný domek je od silnice oddělen vysokým živým plotem, z obou stran ale pozemek těsně sousedí s vedlejšími domy. Hereččiny dobré vztahy s lidmi ze sousedství potvrdilo i několik tamních sousedů."Ano, vídám ji i její rodinu, paní Kánská pracuje v místní knihovně, je moc milá a věčně usměvavá. Škoda, že už nehraje ve filmech, takových herců je škoda," prozradila jedna ze sousedek. "Hrozně milá a skromná sousedka, máme ji tu všichni rádi," prozradila další.

Veronika Kánská pověsila hereckou branži na hřebík už dávno, i když po dráze herečky jednu dobu toužila. Po tom, co se objevila v druhém díle Discopříběhu po boku Jana Potměšila a Rudolfa Hrušínského se neúspěšně hlásila na DAMU. Větší role se už v budoucnu Kánská nedočkala, i když několik nabídek dostala. Odmítla je a médiím se vyhýbá. "Já už jsem všechno řekla. Takže nic nového bych už neřekla," opakuje roky dokola sympatická herečka, kterou dodnes televizní diváci milují a díky trilogii Zdeňka Trošky se stala hvězdou.

Veronika má s partnerem dvě děti Annu a Adama. V obci, kde žije a lidé si ji velmi oblíbili, se už několik let živí jako knihovnice. Podívejte se do galerie, jak si někdejší hvězdná herečka dnes žije.

Filip Turek se tvrdě opřel do Fialy: ODS zradila svoje voliče a on je toho absolutní příklad

Související články

Další články

Nejnovější kauzy