Všechno samozřejmě nejde změnit ze dne na den, ale pomalé vykročení vám pomůže přehodnotit věci ve svém životě a změnit jej k lepšímu.

1) Ukončete všechny nezdravé vztahy

Ať už se jedná o vztah, kam se vkradla nevěra nebo nejistota, ať už jsou to „toxičtí“ přátelé, kteří vám jen berou energii, nebo jestli máte nesnesitelného šéfa, který se vás dlouhodobě snaží připravit o nervy, ukončete to! Možná se chvíli budete cítit zmatení a zranění, ale za čas zjistíte, že to bylo to nejlepší rozhodnutí ve vašem životě. Pokud se chcete uzdravit, musíte se zbavit nemocí.

2) Určete si priority v práci

Pokud máte množství zajímavých nabídek, nebo vás neustále sžírá rutina, zamyslete se nad skutečným smyslem svého konání. Jelikož v práci trávíme většinu dne, měla by přinášet i jiné hodnoty než jen fakt, že si díky ní vyděláte na nájem. Nenechte se semlít a přemýšlejte nad tím, v čem jste skutečně dobří a co vás těší.

3) Rozvrhněte si čas

Pokud chcete, abyste svůj život prožívali efektivněji, je na čase vzít do ruky diář a udělat si pořádek ve všech povinnostech. Jakmile svůj život pečlivě rozdělíte mezi práci a zábavu, budete mnohem klidnější, spokojenější a méně ve stresu.

4) Zatočte s prokrastinací

Prohlížení fotek vašich přátel z Facebooku, komentování cizích statusů a sledování jiných webů než eXtra.cz vám zbytečně ubírá čas, který byste mohli trávit aktivně. Zkuste si stanovit malé cíle. Co třeba takhle celý den bez Facebooku a bez televize? A co týden? Bude to pro vás napínavější než půst.

5) Zefektivněte svůj volný čas

Jakmile si naplánujete posilovnu, procházky, schůzky s kamarádkou a další časové výplně alespoň na týden dopředu, budete ke všemu přistupovat zodpovědněji a čas se vám přirozeně usadí.

6) Nepodceňujte spánek

Jestli si myslíte, že svůj cenný čas můžete nahnat přes noc, tak to se náramně pletete. Pokud budete spát dlouhodobě méně než 7 hodin, akorát si zaděláte na zdravotní problémy a zkrátíte si život. Kvalitní spánek dokáže zkvalitnit celý život. Vyzkoušeno, potvrzeno.

7) Stanovujte si splnitelné cíle

Pokud si teď hned začnete sepisovat, že do měsíce chcete lepší práci, ideálního partnera, méně centimetrů v pase a naučit se plynně francouzsky, asi nepochodíte nebo skončíte na psychiatrii. Dávejte si pouze takové cíle, které budete moci splnit.