Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Živnostníci si sáhnou hlouběji do kapsy: Zálohy na pojištění vzrostly, víme o kolik

peníze
Samostatně výdělečně činné osoby jsou povinny měsíčně odvádět zálohy na sociální a zdravotní pojištění. Stejně jako v loňském roce, i v tom letošním se jejich výše zvedla. O kolik korun navíc si měsíčně připlatí a jakou částku na zálohách odvedou za celý rok?

Výše minimálních záloh je návazná na průměrnou mzdu, a proto není jediný rok, kdy by byla totožná jako v tom loňském. Zatímco v roce 2019 podnikatelé zdravotní pojišťovně odesílali měsíčně 2208 korun, letos budou platit částku 2352 korun. Nové minimum je potřeba odeslat už v lednu.

Nové minimum budou odesílat i za sociální pojištění. To roku 2019 činilo 2388 korun, letos vzrostlo na 2544 korun. Celkově tedy zmizí z bankovních kont podnikatelů měsíčně o 300 korun víc než v roce loňském.

S měsíčním příbytkem 300 korun na zálohách za pojištění osoby samostatně výdělečně činné ročně pošlou na sociální a zdravotní pojištění celkem 58 752 korun.

Související články

Další články