Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Zítra je pátek 13. a úplněk k tomu: Máme mít z téhle kombinace strach a na co se připravit?

Pátek třináctého se zítra odehraje pod vlivem úplňku ve znamení
Střelce.

To se nám to zase jednou „hezky“ sešlo. Jen co pominula největší vedra a bouřky, čeká nás zítra nejen pátek třináctého, ale ještě nastává úplněk.

Úplněk je nejsilnější fáze Měsíce, působí výrazně na naši psychiku i tělesný stav. Dokáže násobit prakticky všechno, co děláme. Ať už jsou to emoce, nebo například alkohol.

Lidé jsou o úplňku náladoví a nervózní, citlivější jedinci trpí na bolesti hlavy, vzrůstá agresivita a kriminalita, přibývá nehod a sebevražd. Rodí se více dětí, nemoci se zhoršují. Neměli bychom podstupovat operace, hrozí intenzivnější krvácení a rány se špatně hojí.

Za úplňku se znatelně projevuje náměsíčnost a nespavost. Spíme kratší dobu a častěji se objevují noční můry. Ve snech však mohou přicházet důležité informace z našeho podvědomí – připravte si tedy k posteli tužku a papír.

Organismus je při Měsíci v úplňku oslabenější, metabolismus pracuje pomaleji. Je lepší zvolit v tento den lehčí stravu, tělo má tendenci přibývat na váze, hromadí se v něm tekutiny, můžeme si proto připadat oteklí.

U mnohých osob vyvolává úplněk romantickou náladu a vzbuzuje vášeň, je vhodný pro navazování nových vztahů a vyznávání lásky. Silněji nás ovládají pudy a zejména u mužů roste chuť na sex, ženy mívají zvýšenou plodnost. Neplánujete-li potomka, pamatujte na antikoncepci.

V pátek 13. června 2014 v 6 hodin a 11 minut nastane úplněk ve Střelci.

Samotný úplněk je ovlivněn znamením zvěrokruhu, v němž se aktuálně zdržuje. A to máme docela kliku. Luna ve Střelci bývá plná optimismu a dobrodružství. Dychtíme po vědění a získávání nových zkušeností, jsme otevřenější a spontánnější.

Toto hvězdné postavení je příznivé pro cestování, sport a pobyty v přírodě, nepřeje pak činnostem vyžadujícím smysl pro detaily, jsme totiž více zbrklí. City vítězí nad rozumem, moc neriskujte a dávejte si pozor na sklony k aroganci a zveličování.

Co se týká pátku třináctého, ačkoliv jde pouze o starou pověru, která vznikla nejspíše u křesťanů, představuje stále pro plno jedinců smolný den. Poslední Kristova večeře měla třináct hostů a hostem číslo 13 byl Jidáš, jenž Ježíše zradil. Na Velký pátek byl Ježíš Kristus zase ukřižován.

numerologii značí třináctka zranitelnost. Lidé jsou aktivnější a umí druhé inspirovat, snadno se ovšem urazí a dokážou vyřčenými slovy i ublížit. Pátku potom vládne Venuše, planeta lásky a krásy, táhne nás to více do společnosti, často býváme ješitní, marniví a nepořádní.

Dobrá zpráva na závěr:

Letos je před námi poslední pátek s třináctkou, respektive jediný, úplněk máme pochopitelně každý měsíc, kalendář pro rok 2014 se nachází zde. Jinak ona magická kombinace, pátek třináctého s Lunou v úplňku, vychází příště až na 13. srpna 2049, tedy za 35 let.

O tom, kdy nastává úplněk a co v daný den můžete očekávat, vás vždycky informujeme v denních osobních a erotických horoskopech, hledejte je tady.

Související články

Další články