Letošní rok si Daniel Landa (46) alias kouzelník Žito splnil jednu ze svých kejklí, když se do boxerského ringu postavil s dvojnásobným mistrem světa Riku Immonenem (40).

Několik měsíců provozoval náročný mentální i fyzický trénink a celou svou cestu zmapoval pro své fanoušky ve filmu, který je ke zhlédnutí na YouTube.

Muzikant sice dostal pořádně na budku, ale nevzdával se a k tomu všemu ještě zvládl odjet své turné a podařilo se mu zacpat pusu všem prudičům, kteří tvrdili, že na jeho koncerty už moc lidí nepřijde. Haly byly naplněné až po strop, Landa měl s sebou i slavné hosty – kytaristu Tomáše Varteckého, Václava Noida Bártu (34), Sabinu Křovákovou nebo Míšu Noskovou (31). V Praze Daniel věnoval jednu ze skladeb na památku nedávno zesnulému Petru Hapkovi (†70).

Už teď začíná Žito pracovat na své další nejednoduché kejkli, kterou má být velekoncert plánovaný na 12. září 2015 v pražských Letňanech. Na místo by chtěl svolat sto tisíc lidí! „Velekoncert bude obrovská akce, kde vedle velkého symfonického orchestru bude i obří projekce a další velká překvapení. Bude to velký příběh poskládaný z nejzásadnějších písní celoživotní tvorby v megalomanské produkci, zkrátka něco, co tady ještě nikdy nebylo,“ říká silácky Landa, který si zkrátka klade náročné cíle. Tak uvidíme.