Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Kokain v Česku

Nejnovější kauzy

Zimola se před sjezdem ČSSD může smát, policie ho přestala stíhat

Jiří Zimola chce být šéfem ČSSD. Nyní má důvod k úsměvu.
Jiří Zimola (46) může na sjezd ČSSD odjet s čistou hlavou. Policie ho nebude stíhat kvůli stavbě domu v Lipně. Jeho šance na zvolení předsedou ČSSD tak vzrostly.

Bývalý jihočeský hejtman Jiří Zimola si může před víkendovým sjezdem ČSSD oddychnout. Kriminalisté uzavřeli případ financování stavby jeho rekreačního domu v Lipně nad Vltavou a stíhat ho nebudou. Zimola během vyšetřování poukazoval na to, že případ má politické pozadí a že má sloužit k jeho politické likvidaci.

„Teď už musí být každému jasné, že o nic nešlo. Byla to politická záležitost, která stála i za tím, že jsem skončil ve funkci hejtmana. Chtěl bych poděkovat policii za rychlé prověření celé věci,“ uvedl podle webu Lidovky.cz Zimola.

Loni na jaře se kvůli vyšetřování rozpadla jihočeská krajská koalice ČSSD, ANO a Jihočeši 2012 a Zimolu ve funkci hejtmana nahradila jeho stranická kolegyně Ivana Stráská.

Mohlo by vás zajímat

Další články