Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Zimní tragédie: Chlapeček zemřel v kočárku, matka ho nechala umrznout na balkóně

Zimní tragédie: Chlapeček zemřel v kočárku, matka ho nechala umrznout na balkóně
Zdroj: archiv
neštěstí
K obrovské tragédii došlo poté, co matka nechala svého sedmiměsíčního synka více než 5 hodin mrznout na balkóně. Neštěstí se odehrálo v ruském Chabarovském kraji, kde tou dobou bylo venku sedm stupňů pod nulou. Žena na svého syna v kočárku údajně zapomněla.

Podle informací ruských médií umístila čtyřicetiletá žena své dítě v kočárku na balkón s tím, že se nadýchá čerstvého vzduchu a lépe se vyspí. Deník The Independent hovoří o tom, že na něj zapomněla. Až po dlouhých pěti hodinách jí došlo, že u sebe dítě nemá, vzala ho proto okamžitě do tepla, pomoci mu už ale nebylo.

Podle předběžné zprávy dítě zemřelo na podchlazení, případem se zabývá kriminální policie. Ke smrti podchlazením může dojít i v mírných teplotách v případě, že jim je tělo, obzvláště pak to dětské, vystaveno dlouhou dobu. V tomto případě bylo sedm pod nulou.

Ruské ministerstvo zdravotnictví na incident zareagovalo výzvou obyvatelům, aby nenechávali své ratolesti venku bez dozoru. „Vždy musíte vědět, kde a s kým vaše děti jsou. Když si v zimě venku všimnete dítěte, které může být v ohrožení, opuštěné nebo zraněné, pomozte mu. Mrazivé počasí ho může zabít,“ uvedly úřady.

Běžná nezodpovědnost

Podle televizní stanice BBC je až překvapivé, že rodiče své děti nechávají venku o samotě běžně. Věří totiž, že čerstvý vzduch jim dopomáhá k lepšímu a delšímu spánku. Chladné počasí také berou jako prevenci proti onemocněním.

Související články

Další články