Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Zima udeřila a meteorologové vydali výstrahu: Místo silnic kluziště, kde to bude nejhorší

Zima udeřila a meteorologové vydali výstrahu: Místo silnic kluziště, kde to bude nejhorší
Zdroj: profimedia.cz
PŘEDPOVĚĎ
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve středu dopoledne vydal výstrahu, která varuje před vznikem ledovky. Upozornění platí především pro Vysočinu a Jihomoravský kraj, k lehké námraze ale nejspíš dojde v celém Česku. Řidiči si tak musí do zítřka dávat obzvlášť velký pozor.

Česko už několik dní svírá chladné počasí, což se nebude měnit ani v následujících dnech. Teploty kolem nuly, místy mlhy či lehké mrholení můžeme očekávat po celé České republice. Meteorologové dnes vydali výstrahu před vznikem ledovky na silnicích.

Upozornění platí do čtvrtečních patnácti hodin, a to především pro Vysočinu a Jihomoravský kraj. Už dnes přitom na řadě míst došlo kvůli ledovce k silničním nehodám. Řidiči by tak měli být obzvlášť opatrní.

Starší lidé si musí dávat pozor

"Hrozí nebezpečí úrazů při uklouznutí, problémy v dopravě a zvýšená nehodovost. Při pohybu venku je třeba chodit velmi opatrně, starší nebo méně mobilní lidé by měli omezit vycházení ven. Řidičům se doporučuje sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně," uvádí ČHMÚ.

Kromě ledovky také můžeme očekávat na řadě míst husté mlhy. Ty mají být v Česku podle předpovědi až do konce týdne.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy