Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Zima se loučí: O víkendu PŘIJDE JARO! Víme, kolik bude stupňů...

Zdroj: unsplash.com
konečně
Ačkoliv by to jen málokdo čekal, už v únoru do Česka přichází jaro. Slunečné počasí a vyšší teploty se objeví už tento víkend a minimálně v nížinách se sněhu už určitě nedočkáme. Pro server eXtra.cz se ohledně jara vyjádřila meteoroložka Dagmar Honsová.

Podle Dagmar Honsové k nám příjemné předjaří přijde už během tohoto víkendu. "Numerické modely udávají, že by mělo být až 13 stupňů a slunečné počasí," sdělila eXtra.cz meteoroložka. Vysoké teploty se ovšem neudrží jen o víkendu, doprovázet by nás měly i do konce února.

Po teplém víkendu si užijeme vyšších teplot i v dalších dnech. "Dobré zprávy jsou, že do konce měsíce se od příštího týdne budou odpolední teploty pohybovat okolo 10 stupňů, v ranních minimech to budou 2-3 stupně a jen při celonočním vyjasnění by měly být teploty lehce pod bodem mrazu," řekla Dagmar Honsová.

Ohledně března ale není nic jisté, další měsíc je totiž hodně daleko a podle loňského počasí je možné, že se k nám mráz vrátí. V roce 2018 totiž přišly v březnu ty úplně nejnižší teploty z celé zimy. Podle Dagmar Honsové je ale možné i to, že stejně jako v roce 2007 ani letos se jaro nevzdá a zima už vůbec nepřijde.

Související články

Další články