Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Zima se hlásí o slovo, do Česka dorazil sníh: Přichází velké ochlazení

Zdroj: CHMU
Počasí

Na Sněžce se objevil první sníh. V úterý ráno se na nejvyšší hoře ČR objevil jemný poprašek, sněžilo i ve středu, zasněženou krajinou pochlubila i horská služba na Šumavě. Podle meteorologů by mělo v horských oblastech sněžit také v následujících dnech. Je to předzvěst chladnějšího počasí, které k nám míří z Německa.

První sníh nové zimní sezony napadl v úterý ráno na Sněžce, následně bílá peřina pokryla Šumavu. Nadílka tak předznamenává chladné počasí, které nás v průběhu týdne čeká. Studená fronta se k nám přesouvá ze sousedního Německa.

Od čtvrtka začne přes střední Evropu postupovat v severozápadním proudění frontální systém s chladným počasím. Bude zataženo až oblačno, ve východní polovině území zpočátku polojasno. Na většině území zejména v Čechách nás také čeká déšť nebo přeháňky, zpočátku nad 900 m srážky smíšené nebo sněhové. Nejvyšší denní teploty budou mezi 7 až 11 °C, v noci mohou teploty klesat až pod bod mrazu.

Během noci na středu sněžilo v Beskydech, Krkonoších a na Šumavě, další sníh by měl připadnout 

Oteplí se až o víkendu. Od soboty se teploty mírně zvednou na 9 až 13 °C, což bude platit i pro neděli. Od dalšího týdne nás pak čeká další oteplení, a to až na relativně příjemné teploty mezi 14 až 18 °C.

Související články

Další články