Trendy tagy válka na Ukrajině Survivor 2023 MS v hokeji 2023 Oktagon

Zima na blátě potrvá do poloviny ledna: Sněhu se možná nedočkáme vůbec

(Ilustrační foto)
Zdroj: Profimedia.cz
předpověď počasí
Pro ty, kteří už nedočkavě očekávají opravdovou zimu, nemají meteorologové dobré zprávy. Zatímco podle jejich dřívějších předpovědí měl sníh zasáhnout republiku už několikrát, podle těch nejnovějších to vypadá, že ani tento týden se sněhu v nižších polohách nedočkáme. Podívejte se na předpověď Českého hydrometeorologického ústavu.

Začátek týdne bude ve znamení zatažené oblohy. "V severní polovině území oblačno až zataženo, zpočátku na severu ojediněle slabé sněžení nebo mrznoucí mrholení, k večeru od jihu ubývání oblačnosti. V jižní polovině území polojasno až jasno, zpočátku až oblačno. Ojediněle mrznoucí mlhy nebo nízká oblačnost. Nejnižší noční teploty -1 až -5 °C, při malé oblačnosti a sněhové pokrývce kolem -7 °C. Nejvyšší denní teploty 0 až +4 °C, v 1000 m na horách kolem -1 °C, na Šumavě později až +3 °C. Slabý jihozápadní až jižní vítr 1 až 4 m/s," uvádí k počasí meteorologové z ČHMÚ.

Hodně podobně bude vypadat počasí i v úterý a ve středu. Nejnižší noční teploty v úterý budou -2 až -6 °C. Nejvyšší denní teploty -1 až +3 °C, v Čechách a ve Slezsku ojediněle až 5 °C. Slabý proměnlivý, postupně většinou mírný západní až jihozápadní vítr 2 až 6 m/s. Ve středu by se mělo trochu vyjasnit a oteplit. Nejnižší noční teploty +1 až -3 °C, na východě při zmenšené oblačnosti až -5 °C. Nejvyšší denní teploty 4 až 8 °C, na severovýchodě Čech a na Moravě místy kolem 2 °C. Mírný jihozápadní až jižní vítr 2 až 6 m/s, na Moravě vítr většinou jen slabý.

Ve čtvrtek a pátek by pak měly dorazit srážky, k nelibosti milovníků zimních radovánek ale spíše dešťové. Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, místy, zejména na severu občasný déšť, na Moravě zpočátku ojediněle i mrznoucí. Nejnižší noční teploty +4 až 0 °C, na Moravě místy kolem -1 °C. Nejvyšší denní teploty 5 až 9 °C, na Moravě místy kolem 3 °C. Mírný jihozápadní až jižní vítr 2 až 5 m/s. V pátek pak bude většinou oblačno, místy přeháňky, v polohách nad 1000 m později i smíšené.

Ani víkend neslibuje zlepšení počasí. Zpočátku bude polojasno až oblačno, postupně většinou zataženo nízkou oblačností nebo mlhy, i mrznoucí, na horách většinou jasno. Nejnižší

noční teploty +2 až -3 °C, při malé oblačnosti až -5 °C. Nejvyšší denní teploty -1 až +4 °C, při malé oblačnosti kolem 7 °C.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy