Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karlos Vémola koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Zima ještě neřekla sbohem: Česko čeká sníh a pořádná vichřice!

Kdy se dočkáme jara?
Zdroj: profimedia.cz
Jestli jste zpozorovali v poslední době patrné oteplení a doufáte, že tohle jsou první náznaky příchozího jara, tak jste hodně na omylu. Zima se do Česka vrátí a udělá ještě pěknou neplechu. Ve vyšších polohách můžeme očekávat sněhové jazyky a všem lyžařům, snowboardistům a zimním turistům bude znepříjemňovat jejich dovolenou hnusná vichřice.

V posledních pár dnech každý z nás zaregistroval příjemnou oblevu. Je sice začátek března, a tak to mohlo v některých lidech vyvolat dojem, že přicházejí první náznaky jara. Ale bohužel tomu tak nebude. Po oblevě se má opět vrátit sníh.

Meteorologové tvrdí, že během dnešního dne bude foukat silný vítr a nevyhneme se sněžení.

Těšit se můžou obzvlášť lyžaři a nadšenci zimy, protože sezona bude pokračovat nejspíše do dubna. Lidé, kteří mají zimy a sněhu plné zuby, budou muset ještě nějakou chvíli vydržet a toto škaredé počasí přetrpět.

Dnes napadlo na horách zhruba pět centimetrů sněhu a zítra má nasněžit dalších patnáct. Pro lyžaře perfektní zpráva. Ovšem lidé na horách by si měli dát pozor na silný vítr, který by mohl přejít až ve vichřici.

Související články

Další články