Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Zima je definitivně pryč: Konečně přijde dlouho očekávané léto a příjemně se oteplí

Zima je definitivně pryč: Konečně přijde dlouho očekávané léto a příjemně se oteplí
Zdroj: pixabay.com
předpověď počasí
Jaro je sice v plném proudu, ale počasí tomu poslední dobou moc nenasvědčuje. S příchodem května dorazily do Česka i značně nízké teploty a déšť. Lidé začali pomalu měnit zimní šatník za jarní, ale jak se záhy ukázalo, teplé oblečení bylo potřeba. Nyní meteorologové přichází s příznivou zprávou. Léto je za dveřmi a příjemných teplot si začneme užívat již od tohoto týdne.

Meteorologové slibují, že s příchodem nového týdne dorazí do Česka i příjemně letní teploty. V pondělí a úterý by mělo být ještě chladněji, ale od poloviny týdne by se mělo počasí vylepšit.

"Od západu k nám bude zasahovat slábnoucí výběžek vyššího tlaku vzduchu. V úterý přejde od severozápadu přes naše území slabá studená fronta, za ní se obnoví výběžek vyššího tlaku vzduchu, který postupně zeslábne a od západu začnou přes střední Evropu k východu postupovat frontální systémy," informuje ČHMÚ.

V pondělí očekávejme jasno až polojasno, k večeru na severu až oblačno. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C, v údolích ojediněle až 0 °C, místy přízemní mrazíky. V úterý bude jasno až polojasno, během dne přechodně zvětšená oblačnost a na severovýchodě ojediněle přeháňky. Nejnižší noční teploty 9 až 5 °C. Nejvyšší denní teploty 20 až 24 °C.

Ve středu by mohly dorazit ojediněle přeháňky, ale teploty přes den budou více než příjemné. Očekávejme skoro jasno až polojasno, během dne přechodně oblačno a ojediněle přeháňky. Nejnižší noční teploty 8 až 4 °C. Nejvyšší denní teploty 17 až 21 °C.

Ve čtvrtek bude polojasno až skoro jasno, během dne přechodně až oblačno. Nejnižší noční teploty 7 až 3 °C. Nejvyšší denní teploty 18 až 22 °C, na severovýchodě kolem 16 °C. V pátek začne přibývat oblačnosti, ale výrazně se neochladí.

"Nejvyšší denní teploty 18 až 22 °C, na severovýchodě kolem 16 °C," předpovídají meteorologové.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy