Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Žila jen 74 minut. Je tak nejmladší dárkyní orgánů

Hope se stala v očích svých rodičů hrdinkou.
Zdroj: Profimedia.cz
Manželé Emma a Drew se nemohli dočkat, až se jim narodí jejich vysněná dvojčátka. Před porodem se ale dozvěděli velmi smutnou zprávu. Jejich holčička byla ve velmi špatném stavu. Byli v šoku.

Holčička dostala jméno Hope, tedy Naděje. Byla ale v tak špatném stavu, že zemřela pouhých 74 minut po narození.

Její rodiče svolili, aby se stala dárkyní orgánů. Byla tak nejmladší z celé Británie. Jiná miminka tak mohla dostat její ledviny a jaterní buňky. Zachránila tím několik životů.

Rodiče neustále truchlí pro svoji jedinou dceru, zároveň se ale snaží užívat si jejího dvojčete Joshe. A jsou na dceru, která se pro ně stala hrdinkou a zachránila životy jiných dětí, velmi hrdí.

Několik dní před smrtí dcery si manželé přečetli příběh chlapečka Teddyho Houlstona. Ten přežil na tomto světě jen 100 minut.

„Když jsem si přečetla o Teddym v novinách, moje myšlenky patřily jeho rodičům. Byli velmi stateční. Nečekala jsem, že se ocitnu ve stejné pozici,“ řekla Emma. „Naše Hope žije v někom jiném a to nám pomáhá zmírnit tu obrovskou bolest,“ dodala.

Podle jejího otce Drewa bylo velmi krásné sledovat Hope při narození. Ale bylo to i velmi bolestivé. „Ty minuty si budu pamatovat do konce života,“ doplnil Drew (51). Hope měla celou dobu otevřené oči a když naposledy vydechla, tak je zavřela. Rodiče tak věděli, kdy zemřela.

Související články

Další články