Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Žil jsem v bídě mezi krysami: Slavný krasobruslař Pljuščenko promluvil o krutém dětství

Zdroj: Profimedia
SPORT
Osmatřicetiletý krasobruslařský šampion Jevgenij Pljuščenko neměl zrovna dvakrát lehké dětství, žil v krutých podmínkách, které měly vážně daleko k současnému luxusu. Ruský sportovec v dojemném rozhovoru vzpomínal na dobu, kdy žil mezi krysami.

Slavný krasobruslař Jevgenij Pljuščenko se v rozhovoru pro magazín Tatler podělil o vzpomínky na krušné dětství. Ve vyprávění se vrátil do doby, kdy se z Volgogradu stěhovali do Petrohradu, ve kterém započala jeho hvězdná kariéra. Tehdy dvanáctiletý Jevgenij Pljuščenko svým rodičům s obavami říkal, že se nemají do Petrohradu stěhovat. Ptal se jich, co bude rodina dělat, když on na ledě neuspěje.

Petrohradské začátky nebyly jednoduché, s maminkou žil v bytě, kde se to krysami jenom hemžilo. Dvojnásobný olympijský vítěz v rozhovoru řekl, že jeho maminka byla z toho, že svému dítěti nemůže dopřát idylické dětství, nešťastná. "Ale na víc jsme neměli," konstatuje osmatřicetiletý Pljuščenko, který za svoji profesní kariéru dosáhl řady obrovských úspěchů. V bytě s maminkou v té době sdíleli jeden pokoj.

Jevgenij však nechtěl svou rodinu nechat žít v bídě, přál si pro své nejbližší lepší život. Vždy tak po tréninku sbíral prázdné lahve, které se pak daly za peníze vrátit.

Pljuščenko bezesporu patří mezi nejúspěšnější krasobruslaře všech dob, v prestižních soutěžích nasbíral 45 zlatých, 12 stříbrných a 4 bronzové medaile.

Související články

Další články