Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Žijete na Vinohradech? Tak jste in! Zahraniční magazín uvedl tuto čtvrť jako jednu z nejvíce cool

Pražské Vinohrady patří k nejvíce cool čtvrtím na světě.
Zdroj: Profimedia, koláž eXtra.cz
Vinohrady

Česká republika se může radovat. Mezinárodní magazín Time Out zvolil pražské Vinohrady jako jednu z nejvíce cool čtvrtí na světě. Byl to navíc ten samý magazín, který Prahu zvolil nejkrásnějším městem na planetě a zároveň sedmým nejlepším městem. 

Pražské Vinohrady jsou 32. nejvíce cool čtvrtí na světě. Na svém webu to zveřejnil mezinárodní magazín Time Out. Na Vinohradech vyzdvihl zejména jejich kosmpolitismus, tedy že se do této čtvrti sjíždějí jak zahraniční studenti, tak i Pražáci nebo mimopražští.

Kromě toho se v této čtvrti nachází i množství rozmanitých kaváren, činžovních domů z devatenéctého století a zelených ploch. Středobod je pro magazín Time Out náměstí Jiřího z Poděbrad, kde se často konají farmářské trhy.

První místo vyhrála Kodaň

Podle magazínu je nejvíce cool čtvrtí na světě Nørrebro v Kodani. Druhé místo obsadila čtvrť Andersonville v Chicagu a třetí příčku obsadila Jongno 3-ga v Soulu.

Time Out už dříve zvolil Prahu vůbec nejkrásnějším městěm planety a zároveň sedmým nejlepším městem. Hodnocení žebříčku se zakládalo na anketě mezi 27 tisíci lidí napříč planetou.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy