Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

ŽIDOVSKÁ OBEC JE V ŠOKU! Děti si hrály na smrtící plyn CYKLON B! Proti nim nastoupili i malí Romové

Cyklon B – ilustrační foto
Turnaj v přehazované pro děti z dětských domovů, který pořádal ING Bank Fond NTMd, na sebe pořádně upozornil. Účastnil se ho totiž dětský tým s názvem Cyklon B, což je smrtící plyn, kterým zabíjeli nacisté v táborech své oběti. Představitelé židovské komunity i Český svaz bojovníků za svobodu jsou v šoku!

Skandování „Do toho, Cyklon B, do toho, Cyklon B,“ slyšeli všichni, kteří se účastnili turnaje Ruku na to!, který pořádá ING Bank Fond NTMd. A všichni byli v šoku, že u organizátorů dětské soutěže tento název prošel. Přitom jde o smrtící plyn, kterým zabíjeli nacisté v táborech své oběti, a tak by se rozhodně žádný tým jmenovat neměl.

"Moje dcera se turnaje pravidelně účastní a upozornila mě na to. Je to opravdu prospěšná a dobrá akce pro děti, ale překvapuje mě, že tohle nikdo z pořadatelů nezastavil. Nikomu to nepřišlo divné. Paradoxní je, že tento tým hrál mimo jiné proti partě romských kluků,“ řekl Právu bývalý předseda Židovské obce v Praze Tomáš Jelínek, který vše zveřejnil v Židovských listech. Cyklonem B byli zabíjeni i Romové.

"Chyba s názvem Cyklon B pro dětské sportovní družstvo je především věcí dospělých a jejich nevzdělanosti a nebál bych se užít i termínu hlouposti. V čase, kdy je řada věcí kolem nás vyhrocených, zastavujeme se i u detailů, které se zdají nedůležité, aby z nich pak narostly velké a nebezpečné věci,“ řekl místopředseda Českého svazu bojovníků za svobodu Emil Kulfánek.

Turnaj Ruku na to! pořádá ING Bank Fond Nadace Terezy Maxové už čtvrtým rokem. Druhé místo v soutěži obsadil právě Cyklon B z Dětského domova Dolní Počernice. Za nevhodný název se už omluvila předsedkyně fondu Jindra Machačová i ředitel domova v Počernicích Martin Lněnička.

"Mrzí mě to. Do soutěže jsem tým přihlásil pod názvem DDDP. Vedl ho plnoletý kluk, který jej po cestě na turnaj změnil. Hned jak jsem se to dozvěděl, chtěl jsem to napravit, ale bylo už pozdě. Vzhledem k tomu, že se turnaje zúčastnily děti starší 16 let, jely samostatně, bez pedagogického dozoru,“ vysvětlil Právu Lněnička. Ten má v plánu děti poučit a seznámit s historií. O žádném jiném trestu pro ně ale neuvažuje.

Související články

Další články