Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Ivana Gottová StarDance 2019 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Zhroucené rodiny obětí z Airbusu A320 přiletěly do Francie. Na místo tragédie je stejně nepustí

Rodiny mají k dispozici odbornou pomoc.
V jihofrancouzském Marseille přistál letecký speciál s padesáti příbuznými obětí, kteří přiletěli z Düsseldorfu. Druhé letadlo přiletělo s pozůstalými z Barcelony. S rodinami přicestovali psychologové a lékaři, kteří se o ně starají. Během dne by měl podle agentury DPA na letišti přistát ještě letoun s blízkými zahynulé šestičlenné posádky.

Na místo tragédie se rodiny nedostanou, přestože o to někteří pozůstalí projevili zájem. „Není to možné, je to příliš nebezpečné,“ uvedly francouzské úřady.

Podle předběžného seznamu, který publikovala agentura DPA, pocházelo sto padesát lidí, kteří zahynuli na palubě airbusu, z celkem 16 zemí. Nejvíce bylo na palubě Němců a Španělů.

Tragédie ochromila jak Španělsko, které včera vyhlásilo třídenní státní smutek, tak Německo, které si úterní neštěstí připomnělo minutou ticha vyhlášenou na 10:53 SEČ. Tedy v moment, kdy v úterý ztratila společnost Germanwings kontakt s osudným Airbusem A320.

Vyšetřování ukázalo, že nehodu, při které zemřelo 150 lidí, způsobil druhý pilot Andreas Lubitz. Nejedná se o první případ, kdy zemřeli nevinní lidé kvůli sebevražedným sklonům pilota.

Kopilot Andreas Lubitz absolvoval všechny psychologické a fyzické testy a podle kolegů se před tragédií nechoval zvláštně.

Zatím tedy není známo, proč se k tak šílenému kroku rozhodl.

Mohlo by vás zajímat

Další články