Slovenská filmová a divadelní herečka Táňa Pauhofová, která je typická přírodní zrzka s pihami, se nyní objevuje v médiích ve spojitosti s nejočekávanějším filmem letošní zimy Lída Baarová. Ačkoliv je pro svoji roli Táňa obarvená na tmavo, začalo se opět mluvit o tom, jak jsou dívky s rezavými vlasy sexy. A s tím nejde nesouhlasit. Nejen že jsou výjimečné a je jich poměrně málo, navíc v sobě mají kousek něčeho éterického, čeho se u blondýny či brunety dočkáme jen zřídka.

Kdo kromě Tatiany vládne československým ženám se zrzavými vlasy? Stálicí je určitě držitelka pěti Českých lvů Aňa Geislerová. Jedna z nejúspěšnějších hereček, která pochází z umělecké rodiny, studovala v mládí dva roky Pražskou konzervatoř, kterou nikdy nedokončila. Je tak jasným příkladem toho, že s talentem se prostě rodíte a je jedno, zda na něj máte papír, či nikoli.

Poměrně novým objevem na české scéně je také mladičká dívka s ohnivými vlasy Anna Linhartová. Dcera herečky a bývalé oblíbené moderátorky rádia Frekvence 1 Jitky Asterové (56).

Půvab a atraktivní vzhled zrzky pomohl také další známé osobnosti. Markéta Hrubešová, která je dnes již matkou dcery Christel Lilly Krausové, byla díky neobvyklému vzhledu vyhledávanou fotomodelkou. Hrubešová natočila už jako 17letá holka se souhlasem rodičů několik erotických scén po boku Lukáše Vaculíka ve filmu Oznamuje se láskám vašim.

Vica Kerekes, která nyní žije v Budapešti, stylově uzavírá naši pětici smyslných zrzavých krásek.

Být zrzkou je prostě výhoda. Nejen díky neobvyklému vzhledu, ale také díky tvrzení odborníků, že rusovlásky mají nízkou hladinu antistresového hormonu, to znamená, že žijí v permanentním vzrušení.