Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Žhář Zdeněk K. z Bohumína na rodinu útočil již v minulosti: Před požárem na ni mířil pistolí

Zdeňka K. přivedli k vazebnímu zasedání.
Zdroj: Policie ČR
+ Dalších 13 fotografií
Bohumín
Sobotní tragický požár v Bohumíně způsobil čtyřiapadesátiletý Zdeněk K. Ten má na svědomí 12 lidských životů, mezi kterými byla i jedna žena v 8. měsíci těhotenství. Na povrch však vyplula informace, že muž již v červnu svou rodinu ohrožoval plynovou pistolí.

Žhářský útok na 12 lidí v panelovém domě v Bohumíně nebyl jediným činem, za který je Zdeněk K. trestně stíhám. Podle všeho se v minulosti dopustil ohrožování na životech. „Mohu potvrdit, že policisté vyšetřují událost v souvislosti s držením plynové pistole, ke které mělo dojít v měsíci červnu letošního roku v Bohumíně,“ uvedla pro deník Právo mluvčí moravskoslezské policie Pavla Jiroušková.

Incident se podle deníku Právo odehrál u Kališova jezera v Bohumíně. Podle všeho o události promluvilo několik svědků. Tam si Zdeněk K. přinesl plynovou pistoli, kterou začal ohrožovat svou zesnulou rodinu. Ke zranění však nedošlo.

" style="border: none; position: relative; visibility: visible; display: block; margin: 0px; padding: 0px;" height="120px" width="400px">

Zdeněk K. ale nebyl vzat do vazby. Policie nejspíš neviděla žádný důvod k vazebnímu stíhání, když se jednalo pouze o plynovou pistoli. Bohumínský žhář má však ve svém trestním rejstříku už čtyři záznamy. Předpokládá se tak, že během soudního procesu budou požár s 12 oběťmi a incident u Kališova jezera spojeny, jelikož v obou případech byly ohrožovány stejné osoby.

Související články

Další články