Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Žhář Zdeněk K. z Bohumína na rodinu útočil již v minulosti: Před požárem na ni mířil pistolí

Zdroj: Policie ČR
+ Dalších 13 fotografií
Bohumín
Sobotní tragický požár v Bohumíně způsobil čtyřiapadesátiletý Zdeněk K. Ten má na svědomí 12 lidských životů, mezi kterými byla i jedna žena v 8. měsíci těhotenství. Na povrch však vyplula informace, že muž již v červnu svou rodinu ohrožoval plynovou pistolí.

Žhářský útok na 12 lidí v panelovém domě v Bohumíně nebyl jediným činem, za který je Zdeněk K. trestně stíhám. Podle všeho se v minulosti dopustil ohrožování na životech. „Mohu potvrdit, že policisté vyšetřují událost v souvislosti s držením plynové pistole, ke které mělo dojít v měsíci červnu letošního roku v Bohumíně,“ uvedla pro deník Právo mluvčí moravskoslezské policie Pavla Jiroušková.

Incident se podle deníku Právo odehrál u Kališova jezera v Bohumíně. Podle všeho o události promluvilo několik svědků. Tam si Zdeněk K. přinesl plynovou pistoli, kterou začal ohrožovat svou zesnulou rodinu. Ke zranění však nedošlo.

Zdeněk K. ale nebyl vzat do vazby. Policie nejspíš neviděla žádný důvod k vazebnímu stíhání, když se jednalo pouze o plynovou pistoli. Bohumínský žhář má však ve svém trestním rejstříku už čtyři záznamy. Předpokládá se tak, že během soudního procesu budou požár s 12 oběťmi a incident u Kališova jezera spojeny, jelikož v obou případech byly ohrožovány stejné osoby.

Související články

Další články