Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Zfušovaný porod Vojtíška: Měla by rodina sportovně vrátit 12 milionů za nadcenění lidského života?

Malý Vojtíšek dojel na šlendriánství při organizaci práce ve
vinohradské nemocnici.
Zdroj: nova.cz

Internetové diskuse k rozsudku ke zfušovanému porodu malého Vojtíška (5) neberou konce.

Zarážející je, že většina diskutérů zcela zbytečně polemizuje o ceně lidského života v návaznosti na fakt, že špitál má za pokažený porod dítěte, které se narodilo téměř zadušené, slepé, hluché a nepohyblivé, vyplatit rodině 30,3 milionu korun.

O lidském životě, „jehož cena je přeci nevyčíslitelná“, přitom není vůbec na místě polemizovat. Je dávno vyčíslena několika precedentními rozsudky a „motá“ se okolo sedmnácti milionů.

V minulosti jiný soud precedentním rozsudkem poprvé trestal zdravotnické zařízení za nevratné, zásadní poškození života šestnácti miliony, velmi znám je také rozsudek plzeňského soudu z roku 2008, kdy připadlo 18 milionů matce dvou malých dětí, která po ošetření hlavy málem zemřela a dnes s plně funkčním mozkem, ale bez možnosti jakéhokoli pohybu dožívá v léčebně.

Cena lidského života je tedy pevně daná a není třeba o ní diskutovat!

Právník rodičů malého Vojtíška také původně požadoval osmnáct milionů, soud ale přiřknul rodině nezvyklých 26 milionů za ztížený společenský život chlapce a něco ještě přidal na bolestném. Celkem tedy musí nemocnice s porodnicí vyplatit rodičům 30 314 400, což je rekordní odškodné, ovšem je to také o nějakých dvanáct, třináct milionů více, než by, při vší úctě k jejich utrpení, měli dostat.

Autor textu podotýká, že je otcem tříleté dcery, v říjnu očekává s manželkou přírůstek do rodiny a ví, že neví, kolik by chtěl, kdyby se dostal do stejné situace. Dále by rád zdůraznil, že mu není cizí myšlenka na usmrcení novorozenců s absolutně nevratným poškozením, když kvalita jejich života rovná se nula a následující kvalita života jeho rodičů se rovná nula celá jedna.

Máte jiný názor? Napište nám na redakce@extra.cz, případně do diskuse pod článkem.

Související články

Další články