Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Zfetovaných řidičů přibývá: Jan Kočka (†28) nebyl jediný, nebezpečí hrozí denně

Zdroj: archiv
+ Dalších 61 fotografií
Děsivá čísla
Po nepochopitelných průtazích ve čtvrtek policie potvrdila, že Jan Kočka ml. (†28) před smrtelnou nehodou usedl za volant pod vlivem drog a alkoholu. Při fatální čelní srážce na dálnici D11 koncem září tragicky zahynul i kamioňák Miloslav (†28). Zůstala po něm manželka s dětmi. Nehody, za nimiž stojí řidiči, kteří užili návykovou látku, přitom v Česku stále přibývá.

Stalo se to, co každý očekával. Strážci zákona potvrdili, že Jan Kočka ml. (†28) řídil pod vlivem drog a alkoholu. Jeho jízda smrti po dálnici D11 na konci září má na svědomí i život řidiče kamionu Miloslava (†28).

Zfetovaní řidiči přitom dávno nejsou v Česku raritou. Nehod, při nichž sedí lidé za volantem pod vlivem alkoholu nebo drog, je rok od roku více.

„Do konce září jsme evidovali v Jihomoravském kraji 352 nehod, při nichž byli řidiči pod vlivem alkoholu či drog. To znamená meziroční nárůst přibližně o 10 procent,“ řekl deníku Blesk policejní mluvčí Pavel Šváb. A podobná situace panuje i v dalších krajích.

Třeba na Rychnovsku v Královehradeckém kraji policisté jenom za letošní leden chytili 14 zfetovaných a 13 opilých řidičů. Tato statistika tak značně snižuje bezpečnost silničního provozu. Bez rizika není ani cestování hromadnou dopravou. Pražský dopravní podnik se letos rozloučil s řidičem autobusu, který byl v práci pod vlivem drog.

Ani vysoké tresty pro zfetované viníky nehod nejsou nakonec dostatečnou daní za vyhaslé lidské životy.

Související články

Další články