Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Zfetovaný Jan Kočka (†28): Rodina Miloslava (†28) teď může dostat TUČNÉ ODŠKODNÉ

Zdroj: archiv¨
+ Dalších 57 fotografií
Odškodné
Loni v září zemřeli po čelní srážce dvou vozidel Jan Kočka mladší (†28) a řidič kamionu Miloslav V. (†28). Kočka jel v protisměru a zavinil tak autonehodu. Nyní rodina Míly může žádat odškodné z povinného ručení Kočkova vozu. Pozůstalí mají také nárok na odškodnění za duševní útrapy nebo ztrátu na výživném například pro vyživované děti.

Nehoda se odehrála loni 28. září na dálnici D11 na Nymbursku. Jan Kočka řídil terénní mercedes pod vlivem alkoholu i drog a zapříčinil tak smrtelnou autonehodu. Najel do protisměru a čelně se střetl s nákladním autem, které řídil Miloslav V.

Řidiči obou vozů na místě zahynuli. Z důvodu úmrtí viníka byl v únoru případ odložen. Nyní však promluvil mluvčí pojišťovny Kooperativa Milan Káňa: „Na nárok poškozených vyřizovaný z povinného ručení nemá vliv, že viník nehody při ní zemřel. Podstatné je, aby se šetřením dalo prokázat, jak k nehodě došlo a na straně kterého vozidla jsou příčiny jejího vzniku.“

Nárok poškozených musí být uplatněn u pojišťovny, kde viník nehody vedl povinné ručení. Mercedes Kočky mladšího měl zřejmě tou dobou vedené pojištění u Allianz.

Pozůstalí mají nárok na odškodnění za duševní útrapy spojené se ztrátou blízké osoby a ztrátu na výživném, ale i například na náklady spojené s pohřbem nebo se zřízením pomníku.

Související články

Další články