Příběh rodiny Sporerových je opravdu silné kafe i pro ty nejotrlejší jedince. Děda Zdeněk měl za sebou opravdu těžký životní příběh. Našel si ženu, kterou si vzal a měl s ní dvě dcery. Z počátku to vypadalo jako naprosto idylické manželství až doby, než se u starší dcery objevila epilepsie.

To evidentně nevydýchala Zdeňkova manželka a své dcery se zřekla. Poté následoval rozvod, protože Zdeněk se chtěl o své dítě za každou cenu postarat. Když starší dcera Žaneta dospěla, našla si přítele a porodila dva kluky. Nejdříve Daniela, a poté Dominika.

Jenomže pak přišel hodně nečekaný zvrat. Ve věku šedesáti let se Zdeněk musel začít starat o své dva vnuky, protože jejich matka se obou hochů zřekla. "Holka mi dala děti, ten malý byl ještě v kočárku, nechala mě tam stát a řekla, že odchází,“ řekl v pořadu TV Nova Zdeněk.

Takže místo toho, aby si užíval poklidného důchodu, musel se začít starat o tehdy tříletého a ročního Daniela a Dominika. Věděl, že je nejspíše nezvládne vychovat až do jejich dospělosti, a proto také myslel na zadní vrátka.

Kdyby náhodou zesnul, učinil již dopředu opatrovníkem kluků svého kamaráda z dětství Zdeňka K. Ten si také oba kluky hned v neděli po smrti dědy odvezl k sobě na farmu. Tam se o ně nyní stará společně se svou přítelkyní.

Oba dva kluci jsou z nového místa naprosto nadšeni. „Já mám na starosti prase Valentýna. Už jsem ho krmil,“ říkal nadšeně Daniel. Právě starší vnuk už ví, že dědeček zemřel. Informoval o tom server Blesk.cz.

"Daniel už to ví. Byl jsem s ním na procházce a tam mu to řekl. Odpověděl mi, že to ví, že děda už nebude. Ještě to musíme opatrně říci Dominikovi,“ svěřil se jejich nový opatrovník. Tak snad se se smrtí dědečka oba dva smíří a patřičně si užijí své dětství. Oba dva kluci si to zaslouží.