Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Zesnulý strojvůdce z nehody u Českého Brodu: Na stejném místě zabránil před lety srážce vlaků

Zesnulý strojvůdce z nehody u Českého Brodu: Na stejném místě zabránil před lety srážce vlaků
Zdroj: HZS Středočeského kraje
+ Dalších 10 fotografií
Tragédie
Strojvedoucí vlaku, jež zemřel při úterní tragické nehodě u Českého Brodu, se už jednou v podobné situaci ocitl. V červnu před třemi lety se na téměř totožném místě málem střetl osobní vlak s montážním vlakem. A právě zesnulý strojvedoucí srážce vlaků tehdy zabránil, za což získal i ocenění.

Mezi Úvaly a Českým Brodem došlo v úterý mezi večerními hodinami ke srážce vlaků, která skončila tragicky. Na místě zemřel čtyřicetiletý strojvedoucí. A právě jemu se před třemi lety podařilo v téměř stejném úseku podobné srážce zabránit.

Událost se odehrála v červnu 2017. Tehdy hrozilo, že dojde ke srážce osobního vlaku s drezínou. Tehdy sedmatřicetiletý strojvůdce však pohotově zareagoval a díky němu ke srážce nakonec nedošlo. Vlaky se podařilo zastavit necelých 50 metrů od sebe. Strojvůdce byl následně za svou pohotovou reakci oceněn.

"Můžeme potvrdit, že se jednalo o stejného strojvedoucího, který v červnu 2017 svým jednáním zabránil ve stejném úseku u Českého Brodu srážce vlaků," potvrdila informace mluvčí ČD Gabriela Novotná.

Bohužel úterní srážce se mu již nepodařilo zabránit a nehoda se mu stala osudnou. Při vlakovém neštěstí bylo zraněno dalších 35 lidí, přičemž čtyři z nich jsou vážně zraněni.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy