Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Zesnulý Petr Muk: Kamarádi vzpomínají, Josef popsal poslední hodiny před jeho smrtí

Zdroj: profimedia/ koláž extra.cz
+ Další 2 fotografie
Výročí
Nešťastně zesnulý zpěvák Petr Muk (†45) by se letos dožil 56 let. Interpret s širokým hudebním záběrem a nezaměnitelnou barvou hlasu zemřel 24. května 2010. Bližší okolnosti jeho úmrtí jsou dodnes nejasné. Na kolegu a kamaráda zavzpomínali pro Extra.cz Bára Basiková (57) a Bohouš Josef (58).

Bohouš Josef: Petr se chtěl bavit a užívat si života

Bohouš Josef se o Petru Mukovi vyjadřuje jako o skvělém zpěvákovi, kamarádovi a kolegovi. “Na Petra vzpomínám jako na velmi přemýšlivého a tvůrčího člověka. Zároveň jako na kluka, který se chtěl bavit a užívat si života,” říká zpěvák a dále vzpomíná, jak spolu ve studiu nahrávali duet pro CD k muzikálu Mona Lisa, k němuž Bohouš Josef složil hudbu. Petr Muk byl prý až přehnaně precizní. “I když jsem byl já nebo hudební režisér s Petrovým výkonem spokojen, on stále ne. Měli jsme natočeno několik verzí, které byly takřka totožné. V tu chvíli jsem proklínal jeho preciznost,” líčí.

Na poslední setkání se svým kamarádem si však bohužel nepamatuje. “Vím ale, že jsme se** ten večer, kdy zemřel, o půl hodiny minuli v jednom pražském baru**. Dodnes mě to mrzí. Druhý den ráno volal jeden novinář za druhým. Ptali se mě na vyjádření. Já nic nechápal, ale nebyl jsem překvapený. Asi to tak mělo být,” vzpomíná zpěvák.

Bára Basiková: Nejsilnější zážitky s Petrem byly velmi osobní

Bára Basiková si zase na poslední setkání s Petrem Mukem pamatuje přesně. “Jen pár dní před osudným 24. květnem přišel na křest mého alba, smáli jsme se, povídali si jako vždycky a plánovali setkání s našimi malými dětmi,” říká zpěvačka, která svého zesnulého kolegu líčí jako přítele, kamaráda, spřízněnou duši, citlivého kluka, úžasného zpěváka a muzikanta.

“Vzpomínám na něj s láskou. Byl přemýšlivý a všechno vždycky řešil hodně do hloubky,” vyjadřuje se Basiková s tím, že její nejsilnější zážitky s Petrem Mukem byly velmi osobní. Víc se o nich ale vyjadřovat nechtěla. “Nechám si je pro sebe,” uzavřela.

Související články

Další články