Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Zesnulý Jaroslav Šmíd (†47) byl gay: Přiznání k homosexualitě pro něj nebylo jednoduché!

Šmíd byl stejně jako režisér Troška gay.
Zdroj: Falcon/Profimedia.cz
Ve 47 letech zemřel herec Jaroslav Šmíd. Do pamětí diváků se nejvíc zapsal rolí v komedii Doktor od jezera hrochů, zahrál si i ale i v řadě seriálů jako Život na zámku nebo Ulice. Šmíd si v životě prošel těžkým momentem, když v roce 1991 přiznal, že je homosexuál.

Smutnou zprávu dnes oznámil manažer a producent Janis Sidovský (49). Jaroslav Šmíd (†47) zemřel náhle a okolnosti jeho smrti zatím nejsou známy.

Herec se za svou kariéru objevil v řadě rolí, tou nejznámější byl lékař Čeněk Dobešek v komedii Doktor od jezera hrochů. Šmíd byl stejně jako režisér filmu Zdeněk Troška (64) homosexuál. Přiznání, že je gay, však pro něj bylo obtížné. A to nejenom vzhledem k době, ale i k tomu, že herec byl velmi citlivý.

„Bylo to v roce 1991, kdy slovo ‚homosexualita‘ znělo jako prašivina (svrab) a ten jsem ostatně o pár let později také měl,“ svěřil se v roce 2013 serveru nakluky.cz.

Právě homosexualita Šmída s Troškou kromě filmu spojovala. Režisér dnes jeho smrt po oznámení Sidovského potvrdil, velice ho zasáhla.

Související články

Další články