Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Zesnulý Jaroslav Kubera má nárok na státní pohřeb: Musí ovšem souhlasit rodina

Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 5 fotografií
státní pohřeb
V pondělí zasáhla Česko velmi smutná zpráva. Nečekaně a náhle zemřel předseda Senátu Jaroslav Kubera. Nyní se objevila informace o tom, že zesnulý dvaasedmdesátiletý Jaroslav Kubera má nárok na státní pohřeb. Se státním pohřbem však musí souhlasit rodina zesnulého, která si ještě nechává čas na rozmyšlenou.

„Musíme respektovat přání rodiny a počkat, jak se rozhodne. S paní Kuberovou jsme v kontaktu. Podle současných informací to ale vypadá, že rodina si státní pohřeb nepřeje. Definitivní rozhodnutí však padne patrně během úterka,“ sdělila portálu lidovky.cz mluvčí Senátu Sue Nguyen.

Druhý nejvyšší ústavní činitel v zemi Jaroslav Kubera zemřel velmi náhle už v neděli odpoledne. „Byl v pohodě, když přišel do práce, měli jsme dvě návštěvy. Začali jsme dělat e-maily a najednou se mu udělalo zle. Přímo v kanceláři,“ uvedla Kuberova asistentka Eva Michálková pro portál TN.cz.

„Senát státní pohřeb ještě nikdy nezažil. Státní pohřeb přesahuje Senát, v případě jeho konání by do jeho organizace bylo zapojeno více složek,“ dodala mluvčí Senátu. V úterý odpoledne budou jednat o smutečním rozloučení s předsedou Senátu představitelé vlády, Hradu i Senátu.

Související články

Další články