Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2018 Zábava Andrej Babiš (politik) Horoskop

Nejnovější kauzy

Zesnulý doktor od jezera hrochů Jaroslav Šmíd (†47): Lidé si mysleli, že ho zabilo AIDS

Pro všechny to byla velmi smutná zpráva.
+ Dalších 9 fotografií
V pouhých 47 letech zesnul herec Jaroslav Šmíd. Lidé si ho pamatují zejména z filmu Doktor od jezera hrochů. Jeho smrt přišla náhle a všechny velmi zasáhla. Šmíd si v životě prošel i obtížným momentem, když v roce 1991 přiznal, že je homosexuál. Dlouhou dobu se vedly spekulace okolo důvodu jeho smrti. Někteří lidé si dokonce mysleli, že trpěl zákeřnou nemocí zvanou AIDS. Jak to tedy doopravdy bylo?

Jaroslava Šmída nejvíc proslavila role v komedii Doktor od jezera hrochů režiséra Zdeňka Trošky. Ten smutnou zprávu tehdy potvrdil a řekl, že ho Šmídova smrt velmi zasáhla. Okamžitě se vyrojily ze všech stran různé spekulace ohledně jeho smrti.

Gay komunita spekulovala o tom, že za jeho předčasným odchodem mohl stát zánět průdušek a silná viróza. Jenomže objevily se i názory o AIDS. Ty však rázně odmítl samotný režisér Zdeněk Troška.

„Není to pravda, žádné AIDS, ale jakýsi agresivní nádor na plicích, který prý už metastázoval. Aspoň co mi volal kolega,“ prozradil Troška redakci eXtra.cz. „A pak přece každý, kdo je gay, nemusí umírat na AIDS,“ dodal.

Ačkoliv role doktora Dobeška byla Šmídovou nejznámější, nebyla zdaleka jedinou. Diváci si ho mohou pamatovat i ze seriálů Ulice, Život na zámku, V.I.P. vraždy nebo První republika. Byl to výborný herec a člověk. Všem moc chybí.

Mohlo by vás zajímat

Další články