Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Zesnulý dabingový génius Petr Oliva (†75): Kariéru mu zničilo obvinění z krádeže!

Zdroj: Profimedia.cz
+ Další fotografie
ZKÁZA POVĚSTI
Petr Oliva (†75), který v sobotu odešel do posmrtného klubu geniálních dabérů, měl docela pohnutý život. Herec byl totiž sice v mládí pracovně na cestě až na vrchol, pověst mu ale zničilo nařčení, že je zloděj!

O tom, že Oliva získal pověst chmatáka, pro redakci eXtra.cz potvrdil kolega Jiří Krampol

„Znali jsme se odmlada, hodně jsme spolu kamarádili, protože jsme chodili za ‚kamarádkami‘. Byl to kvalitní chlap. Když hrál v Divadle E. F. Buriana Peer Gynta, všichni mu záviděli, protože v tom byl fantastický. Jezdili se na něj dívat i vážení herci z Národního divadla. Pak ale odešel do Kladna. A tam na něj udělali boudu, když o něm začali šířit, že je zloděj. Tím mu hrozně ublížili. Později se sice vysvětlilo, že tam kradl nějaký technik, jenže to už nikdy nesmazal,“ prozradil nám přítel Olivy.

Přezdívka

A přidal další perličku ze života Petra Olivy, majitele nezapomenutelného hlasu, jímž v Česku mluvil například i Pierre Richard. A muže, jenž se postupně odcizil všem svým dětem z předchozích manželství a kterého zabily komplikace spojené se zápalem plic.

„Někteří si mysleli, že musí být komunista, protože si vzal dceru ministra. Komunisti věděli, že jejich není. A nekomunisté ho nesnášeli, protože si mysleli, že komunista je. Kdysi jsem mu kvůli těm potížím vymyslel přezdívku Genosse Maslina. To je německy soudruh a bulharsky Oliva. Ale nebylo to ve zlém, měl jsem ho opravdu rád,“ dodal.

Související články

Další články