Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Zesnulá manželka Radima Uzla: Napoprvé ho vyhodila, pomsta byla sladká

Měli se moc rádi.
Zdroj: Se souhlasem České televize
+ Dalších 6 fotografií

Jak redakce eXtra.cz již informovala, známý sexuolog Radim Uzel (81) se kromě rakoviny žaludku letos musel rozloučit i se svou celoživotní oporou, manželkou Helenou (†76). Jak na ni vzpomínají jeho přátelé, jak se s ní lékař seznámil a za co ho plísnila?

Radim Uzel: Smrt ženy Heleny po 54 letech manželství

„Mám teď pár ran osudu. Zemřela mi manželka. To nejhorší už přebolelo, ale byli jsme spolu 54 let, takže to bylo velmi náročné. Samozřejmě mi moc chybí, ale nedá se nic dělat,“ svěřil se eXtra.cz MUDr. Radim Uzel s tím, že k úmrtí došlo zhruba před půl rokem.

Seznámení

Jak se vůbec Radim Uzel s Helenou Uzlovou, s níž má dceru Kateřinu Uzlovou, která je operní pěvkyní, seznámili?

„Vojákoval jsem v České Třebové, od velitele útvaru jsem měl už jako voják základní služby povoleno jednou týdně sloužit na tamním porodním sále. Pak jsme chodili na odpolední čaje do hotelu Padevět,“ lovil v paměti.

Vyhodila ho od stolu

Tam s tanečním orchestrem zpívala nádherná zpěvačka Helenka. Nám všem vojákům se strašně líbila. Byla to opravdu krasavice. Takže jsme o ni usilovali, ale s vojáky netančila, navíc jsme po těch několika pivech nevypadali zrovna světácky,“ přiznal v pořadu Českého rozhlasu Dvojka Stříbrný vítr.

Potom mi padla do rukou už v civilu jako pacientka v Ústí nad Orlicí. Vyprávěl jsem jí, jak jsem ji obdivoval jako zpěvačku a jak nechtěla, abych seděl u jejího protekčního stolu. Tak jsem si to vychutnal. Začala si ode mě půjčovat knížky, posléze se ke mně nastěhovala do pokojíčku bez příslušenství.

Svatba byla velmi civilní. Bez kytice, bez prstýnků. Jenom dva svědci tam byli. Neměli jsme peníze,“ zavzpomínal lékař Radim Uzel s tím, že jim manželství vydrželo díky tomu, že se držel zásad Miroslava Plzáka. Hlavní je prý vzájemná tolerance, vycházení si vstříc a potlačení sobectví.

Za co ho plísnila

„Manželka to se mnou měla lehké. Většinu času jsem totiž nebyl doma. Vždy říká, že jsme spolu sice strávili padesát let, ale ve skutečnosti to bylo tak pětadvacet, protože jako gynekolog jsem často sloužil noční služby a většinu Silvestra a Štědrých dnů jsem prožil na porodním sále. Dá se říci, že jsem byl s jinými ženskými,“ svěřil se s humorem před pár lety Sedmičce.

Prozradil i to, že Helena Uzlová byla jeho nejtvrdším kritikem.

„K mým verbálním i písemným projevům je někdy dost nelítostná. Nebere si žádné servítky,“
uvedl Radim Uzel.

Helena byla laskavá a vstřícná, vzpomínají přátelé

I když paní Helena, která poslední léta života strávila na vozíku, byla skoro jako paní Columbová a veřejnost ji neznala, jeho blízcí přátelé z branže ano.

„Helenu jsem znal. Moc mě mrzí, že odešla. Byla velmi milá, hodili se k sobě a doplňovali se,“ řekl eXtra.cz herec Jiří Krampol o dámě, kterou trápily srdeční potíže, osudnou se jí ale stala borelióza.

„Paní Helenu jsem znal. Byla velice laskavá a vstřícná. Svému muži byla velkou oporou. Soulad a souhra mezi nimi byly skvělé. Po určité době soužití si už partneři nemusí nic říkat, vycítí vše. A u nich dvou to bylo znát,“ prozradil psychiatr Jan Cimický.

„O tom, že se Radim Uzel zařadil do ohrožené skupiny vdovců, jsem se dozvěděl v létě. Paní Helenu jsem osobně neznal, ale ze společných cest a jejich telefonátů jsem dobře znal její hlas. Byla moc příjemná,“ vzpomíná sexuologův přítel Ivo Šmoldas.

Související články

Další články