Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Ženy versus muži: 3 věci, které jste možná nevěděli o sebeukájení

Ženy versus muži: 3 věci, které jste možná nevěděli o sebeukájení
Zdroj: profimedia.cz
Masturbuje téměř každý člověk. V průměru se muži dopouštějí sebeukájení čtyřikrát týdně, ženy zvládnou polovinu a masturbují jen dvakrát a celkově procentuálně méně. Podle nedávného průzkumu se masturbaci oddává 96 % mužů a 88 % žen. Muži i ženy se k sebeuspokojování nejlépe naladí pornem. Čtvrtina žen a 16 % mužů pak dokonce masturbaci preferují před samotným sexem.

Mastrubace je zdraví prospěšná, hlavně tomu duševnímu, o tom není pochyb. Není proč se za ni stydět. Většina lidí masturbuje, i když žije v kvalitním partnerském vztahu. Obě pohlaví k tomu ale přistupují jinak. Ženám pomáhá poznávat vlastní tělo. Pro muže představuje vybití a uvolnění od stresu

V nedávném průzkumu pro webový portál Superdrug Online doctor, kterého se účastnila téměř tisícovka respondentů, se k sebeuspokojování přiznalo 96 % mužů a 88 % žen. Zatímco mužská populace masturbuje průměrně 14 minut čtyřikrát do týdne, ženská 13 minut dvakrát týdně. Muži tak ročně stráví sebeuspokojováním bezmála dva celé dny (46 hodin), ženy jen něco málo přes den (27 hodin).

Dáváme přednost vlastním rukám

Je až překvapivé, že většina lidí bez ohledu na pohlaví dává přednost vlastním rukám a nikoli sexuálním pomůckám. Ruce k ukájení využívá 90 % mužů a 60 % žen, zbylých 10 % mužů a 40 % žen pak preferuje sexuální hračky. „Ze sexuálních pomůcek určených k masturbaci ženy nejčastěji kupují vibrátory, dilda a Venušiny kuličky. Muži mají zase největší zájem o umělé vaginy, masturbátory a erekční kroužky. Čím dál oblíbenější jsou také anální pomůcky a stimulátory prostaty,“ vyjmenovává Adam Durčák ze sexshopu Ruzovyslon.cz, který realizoval průzkum týkající se masturbace mezi českou populací. Češi mají potřebu masturbace, i když žijí ve spokojeném vztahu. V něm masturbuje až 73 % žen a 81 % mužů.

Při sebeukájení holdujeme pornu. Hlavně muži

Z výzkumu vyplývá, že na masturbaci se nejlépe naladíme sledováním porna. Lechtivá videa rozvášní 67 % mužů a 38 % žen. Pro dámy se poté na druhé příčce umístily fantazírování o partnerovi a erotická literatura (shodně 14 %), třetí příčku pak zaujímají dráždivé představy o zcela cizí osobě.

Erotické fantazie o partnerovi často uvádějí i muži (6 %), ti ovšem ještě o něco málo častěji při masturbaci sní o některé ze svých kamarádek (7 %). I když většina lidí využívá k masturbaci domácí prostředí, jsou i tací, kteří se k ní uchylují na veřejnosti. Vyzkoušela to celá čtvrtina dotázaných a 15 % si tento sexuální zážitek dopřálo i na pracovišti. Podle průzkumu ale Češi stejně nejvíce masturbují v ložnici, v koupelně a v obývacím pokoji. Z dobrodružnějších míst pak volí zaměstnání nebo přírodu.

Čtvrtina žen a šestina mužů preferuje masturbaci před sexem

Překvapivým výsledkem může být i to, že 24 % žen přiznalo, že preferuje sebeuspokojování před sexem. Dvě třetiny žen dávajících přednost masturbaci uvádějí, že je tento zážitek oproti sexu více uspokojuje, a více než polovina (56 %) si při sebeukájení užije lepší orgasmus Masturbaci před sexem procentuálně upřednostňuje mužů o něco méně, a to 16 %, z nichž větším uspokojením svou preferenci zdůvodňuje 53 % mužů.

„Pro lepší sexuální prožitek je ideální masturbovat společně s partnerem, což aktuálně provozuje více než 60 % českých žen a mužů. Masturbace ve vztahu pomáhá rozvíjet vzájemný vztah a může být alternativou, pokud jeden z partnerů nemá zrovna chuť na sex,“ uzavřel Adam Durčák.

Bolestná zpověď Moniky Binias: S o 24 let mladším Petrem přišli o dítě. Bojovala i s tchyní

Související články

Další články

Nejnovější kauzy