Dnes večer se v televizi Nova můžete těšit na jednu z divácky nejúspěšnějších komedií za poslední léta. Ženy v pokušení díky hvězdnému obsazení a humoru, který do filmu přivedl režisér Jiří Vejdělek (44), za první víkend v českých kinech vydělaly neuvěřitelných 12,1 milionu korun.

Máme tu pro vás hned několik zajímavostí z této veleúspěšné komedie, které provázely natáčení a o kterých jste možná ani nevěděli.

1. Natáčení filmu probíhalo v září a říjnu 2009 v Praze a v okolí Jablonného v Podještědí. „Nechť jsou Ženy v pokušení romantickou, pikantní i citlivou komedií, kterou složím hold ženám za jejich lásku, obětavost, toleranci a geniální schopnost najít během tří sekund ve staromládeneckém bytě pár odpovídajících čistých ponožek,“ přeje si dojatě režisér Jiří Vejdělek.

2. K filmu vznikla i skladba Slunce v duši od skupiny Nightwork. Vznikl i klip se záběry z filmu, ale samotná píseň ve filmu nezazní. Skladbu později zpíval Vojtěch Dyk (31) na koncertech kapely Nightwork, ale zajímavostí je, že píseň nepatří k postavě, kterou ve film hrál on, ale Jiří Macháček.

3. Lenka Vlasáková a Vojta Dyk hrají ve filmu partnery, které dělí velký věkový rozdíl Zajímavostí je, že si oba hlavní představitelé našli podobně věkové typy. Vojta Dyk má o pár let starší přítelkyni Tatianu Vilhelmovou (38) a Lenka Vlasáková si našla o pár let mladšího partnera Jana Dolanského.

4. Dům, ve kterém Helena bydlela, je v ulici Glinkova 2 v Praze 6.

5. Eliška Balzerová získala Českého lva za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli, film získal ještě druhé ocenění jako divácky nejúspěšnější film.

6. Strašnické krematorium, ve kterém se koná Vilmin (Eliška Balzerová) pohřeb, umožňuje nahlédnutí na zesnulého pouze v místnosti k tomu určené, nikdy v prostorách obřadní síně, jak je tomu ve filmu. V prostorech síně je rakev vždy zavřená a navíc na katafalku, nikde jinde.

7. Martin Pechlát a Eva Nosálková Leinweberová, představitelé manželů Fabiánových, si spolu zahráli už o několik let dříve ve filmu Účastníci zájezdu (2006).

8. O práva na film mělo zájem několik zahraničních producentů, z toho nejzajímavější je producent Iain Canning (Králova řeč, 2010). V současné době se čeká, zda opravdu vznikne první zahraniční verze původního českého filmu.