Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Ženy se omlouvají více než muži: Víme, kdy se rozhodně neomlouvejte!

Víte, kdy není vhodné omlouvat se?
Zdroj: profimedia
My ženy býváme mnohem více úzkostlivé a citlivé, možná právě proto jsme to i my, kdo se častěji omlouvá. Muži radši problém přejdou a dělají, že o něm nevědí, přitom slovo promiň nikoho z nás nic nestojí. Jsou ovšem situace, kdy nemá rozhodně smysl omlouvat se. Víte, které to jsou?

Ženy bývají jak v práci, tak v domácnosti mnohem více empatičtější a citlivější. Jelikož mají rády klid, harmonii a pohodu, jsou to právě ony, které se radši omluví i za to, za co se rozhodně omlouvat nemusí. Pokud ovšem budete v tomto životním stylu pokračovat, budete se dostávat stále do většího pocitu nespravedlnosti a křivdy. Proto je na čase své chování změnit a za některé věci se prostě neomlouvat.

1. Neomlouvejte se za vlastní pocity

Pokud se nějak cítíte a právě něco prožíváte, nemáte povinnost se za to omlouvat. Jste dokonalou bytostí, která má smysl rozpoznat, jak se právě cítí, a tak se nemáte za co ospravedlňovat.

2. Neomlouvejte se za prosbu o zvýšení platu

Nebojte se ohodnotit a vážit si sami sebe i vlastní práci. Pokud máte pocit, že za to, co děláte, nejste dostatečně ohodnocená, nebojte se situaci řešit a rozhodně se za to nikomu neomlouvejte a nic nevysvětlujte.

3. Neomlouvejte se za svou životní filosofii

Rozhodli jste se nejíst maso, věřit kartám nebo meditovat? Je to váš život, ve kterém musíte být šťastní především vy sami, a tak se za to nikomu neomlouvejte.

4. Neomlouvejte se někomu, kdo vám zablokoval cestu

Říká se sice, že moudřejší ustoupí, ovšem nemusíte brát na milost někoho, kdo vám záměrně ublížil. To z vás neudělá světce, ale blbce!

Související články

Další články