Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Ženy přišly na to, jak obejít zákon: Za prodej dítěte si pak účtují ohromné sumy

Ženy přišly na to, jak obejít zákon: Za prodej dítěte si pak účtují ohromné sumy
Zdroj: unsplash.com
obchod s dětmi
V Polsku vyplavaly na povrch informace o tom, jak funguje legální obchodování s dětmi. Běžně je takové počínání trestné, jenže náhradní matky přišly na způsob, jak zákon hravě obejít. Za odnošení dítěte si pak účtovaly až 150 tisíc zlotých, což je v přepočtu zhruba 900 tisíc korun.

Zákon, který zakazuje náhradní mateřství i obchod s dětmi v Polsku, se podařilo obejít už několika tisícům ženám. Náhradní matky na svých dělohách vydělávají statisíce korun, na což uporoznila polská televize TVN24. Reportérům se podařilo vypátrat několik z těchto matek a ty prozradily, jak to celé funguje.

Ženy, které se rozhodnou prodat své dítě, si účtují 100 až 150 tisíc zlotých, což je v přepočtu zhruba 600 až 900 tisíc korun.

Se zájemci se spojují pomocí internetu. Pak se sejdou a proces začíná. "Odešel do koupelny a udělal, co musel. Dal to do stříkačky. Tu jsem pak použila a pak jsem následující tři dny proležela po půlhodinách se zvednutýma nohama," popsala detailně jedna z náhradních matek svoji zkušenost.

Když se pak dítě narodí, žena jde na matriku a klienta označí jako otce. Po pár týdnech se žena dobrovolně vzdá veškerých práv na rodičovství a muž se tak stává zákonným zástupcem. Klientova partnerka pak může dítě adoptovat. V Polsku hrozí za obchod s dětmi až pět let vězení, jenže u takovýchto případů je velmi těžké prokázat něco nezákonného.

Marek Ztracený o synovi: Je to neřízená střela, pořád má něco zlomeného, maminka šílí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy