A ne náhodou na začátku kalendářního jara, kdy se veškerá příroda probouzí, i když venku to pořád vypadá na sibiřskou zimu. Během pozdní zimy a jara mají muži podle izraelských vědců nejkvalitnější spermie a to může být významný krok v léčbě neplodnosti.

Je jich větší počet a jsou rychlejší než ve zbývajících měsících v roce, odpadávat začínají už v dubnu, kdy se pomalu otepluje.

Světová zdravotnická organizace definuje něco přes 16 000 000 spermií na mililitr semene jako normální počet, ale po jarních měsících začne toto číslo klesat i u mužů, kteří nemají s plodností problémy a ve statistikách se vedou jako zdraví.

Ačkoliv se výzkum zdá jako zbytečná věc, má dopad právě na ty páry, které se dlouhodobě a neúspěšně pokoušejí o miminko. Protože doktoři moc dobře vědí, že tyto páry to nezkoušejí poctivě po celý rok a správné načasování by jim tak mohlo pomoci.

Takže zapomeňte na dlouhé nudné červnové noci, ale řiďte se heslem Březen – za kamna vlezem. A tam se můžete vzájemně zahřívat do sytosti. Něco na těch pranostikách bude.