Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Ženy, pozor! Pokud se chystáte otěhotnět, je právě teď nejlepší doba

těhotenství
Zdroj: Profimedia.cz

A ne náhodou na začátku kalendářního jara, kdy se veškerá příroda probouzí, i když venku to pořád vypadá na sibiřskou zimu. Během pozdní zimy a jara mají muži podle izraelských vědců nejkvalitnější spermie a to může být významný krok v léčbě neplodnosti.

Je jich větší počet a jsou rychlejší než ve zbývajících měsících v roce, odpadávat začínají už v dubnu, kdy se pomalu otepluje.

Světová zdravotnická organizace definuje něco přes 16 000 000 spermií na mililitr semene jako normální počet, ale po jarních měsících začne toto číslo klesat i u mužů, kteří nemají s plodností problémy a ve statistikách se vedou jako zdraví.

Ačkoliv se výzkum zdá jako zbytečná věc, má dopad právě na ty páry, které se dlouhodobě a neúspěšně pokoušejí o miminko. Protože doktoři moc dobře vědí, že tyto páry to nezkoušejí poctivě po celý rok a správné načasování by jim tak mohlo pomoci.

Takže zapomeňte na dlouhé nudné červnové noci, ale řiďte se heslem Březen - za kamna vlezem. A tam se můžete vzájemně zahřívat do sytosti. Něco na těch pranostikách bude.

Související články

Další články