Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Svatba Bohuše Matuše

Nejnovější kauzy

Ženy na Jičínsku, které zemřely v sauně, trpěly 90 minut: Hororová smrt minutu po minutě!

Zdroj: archiv
V sobotu večer se stala na Jičínsku obrovská tragédie. Matka s dcerou ve věku 45 a 65 let zlomily kliku od sauny a nemohly se dostat ven. Snažily se rozbít okénko, ale bez úspěchu. Sauna se tak pro ně stala smrtelnou pastí, kde umíraly hodinu a půl. Podle odborníků velmi trpěly. Když je našla sousedka, které sauna patřila, už byly obě ženy mrtvé. Co prožívaly dlouhých 90 minut?

Jen těžko si člověk dokáže představit, jaké peklo si musely ženy prožít. Snažily se za každou cenu ze sauny dostat, jenže se jim ulomila klika a okénko se jim rozbít nepodařilo. V rozpáleném pekle tak umíraly dlouhých 90 minut, než zkolabovaly

"Kvůli vysoké teplotě zřejmě zemřely na srdeční selhání. Člověku je v takovém horku nejprve špatně, pak zkolabuje a zastaví se mu srdce," řekl Blesku primář Karel Dlask z Fakultní nemocnice Motol v Praze.

"Organismus se snaží kompenzovat ty velké příjmy tepla tím, že reaguje zrychlenou srdeční činností, dojde k uvolnění cév, aby se zlepšila jejich prostupnost pro teplo a jeho vydávání. Samozřejmě čím déle ten stav trvá, tak dochází k snížené distribuci kyslíku do tkání, mohou přijít křeče, bezvědomí a nakonec úmrtí," řekl TV Prima mluvčí královéhradecké záchranky Ivo Novák, který se v tomto oboru pohybuje více než 20 let.

Majitelce sauny se zdálo divné, že se ženy tak dlouho nevrací, a tak se za nimi vydala Na to, co viděla, do smrti nezapomene. Na místo okamžitě přijela záchranka, která ale už jen mohla konstatovat smrt.

Související články

Další články