Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Ženy chodí hromadně na interrupce! Tvrdí, že otěhotněly kvůli aplikaci na mobilu

Neroste vám v břichu náhodou prcek?
Zdroj: profimedia.cz
Aplikace s názvem Natural Cycles je považována za běžnou antikoncepční metodu. Spousta uživatelek by tato slova rozhodně nepotvrdila, jelikož i přesto, že ji měly nainstalovanou, nechtěně otěhotněly. Tvůrci se brání, že žádná antikoncepce není stoprocentní.

Natural Cycles je aplikace, která získala certifikát Evropské unie s tím, že ji ženy mohou používat jako jednu z možností antikoncepce. I přesto, že ženy aplikaci využívaly, tak nechtěně otěhotněly. Stockholmská nemocnice Södersjukhuset nahlásila aplikaci státnímu regulačnímu úřadu pro léčiva a měla pro to pádný důvod, píše švédský portál SVT. Až 37 žen se objednalo na interrupci právě kvůli tomu, že spoléhalo na Natural Cycles. To ale nevyšlo a dítě si nechat nemohly nebo nechtěly.

Aplikace funguje na základě plodných a neplodných dnů. Vyhodnocuje je u uživatelek dle jejich odpovědí a každodenního měření teploty. Neplodné dny jsou označeny zeleně a je možné mít pohlavní styk bez kondomu. Naopak v červeně označené dny se nepovažuje za vhodné tolik řádit. Určuje totiž dny plodné. Mějte na paměti, že i během vašich plodných dnů je byť minimální šance na otěhotnění, proto je dobré nespoléhat jenom na telefon. Autoři se obhajují, že neexistuje 100% antikoncepce, ale možná dejme přeci jen přednost ochraně před početím v podobě kondomu nebo pilulky.

Související články

Další články