Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

Ženu vyděsil obří plaz: Odchyt pětimetrového hada sledovala celá vesnice

Zdroj: Profimedia
KURIOZITA
Obyvatelé domu v thajské provincii Saraburi zažili vskutku nepříjemný večer. Skoro šestimetrový had se nacházel v těsné blízkosti jejich domu. Zřejmě tam odpočíval poté, co snědl tři kočky jednoho z obyvatelů místního bytu.

Pro šestatřicetiletou Thajku Kanithu Teptit a jejího souseda Sujrita Boonyanona to byl úplně normální večer. Pak si ale Teptit všimla z druhého patra svého domu něčeho zvláštního, co leží na zemi před barákem. Když sešla dolů, našla u zdi děsivého hada, co měl na délku zhruba pět a půl metru.

Zvíře se téměř nehýbalo, proto se záchranáři začali domnívat, že zrovna trávilo velikou kořist. Záchranný tým zajistil hadovu hlavu smyčkou, která byla připevněna k dlouhé tyči, a hada vytáhli z úzkého prostoru u baráku ven na ulici. Poté začal odchyt, který sledovali vyděšení lidé ze sousedství. V tom za nimi přišel i soused Sujrit Boonyanon a oznámil, že mu zmizely jeho tři kočky. Právě ty se tak nejspíš staly hlavním chodem nebezpečného hada.

Záchranářům se povedlo hada chytit asi za hodinu a následně byl odvezen zpět do volné přírody. „Naše vesnice je blízko lesa, takže had mohl pocházet odtamtud. Vídáme tu bloudit ještěrky, ale tohle bylo poprvé, co jsem viděla tak velkého hada, jako je tento," sdělila Kanitha Teptit.

Související články

Další články