Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Jaromír Soukup Festival Karlovy Vary 2022

Ženu v Praze znásilnila banda cizinců: Měli sedět jen 2,5 roku, soud jim tresty zpřísnil! VIDEO

+ Další 3 fotografie
Když padl verdikt, že 6 cizinců, kteří v Praze v Náprstkově ulici znásilnili jinou turistku, si odsedí 2,5 roku a budou na různé časy vyhoštěni. Proti tomuto verdiktu se ale odvolal státní zástupce a uspěl. Odvolací Městský soud v Praze zpřísnil tresty 3 mužům ze 6, ve vězení si odsedí tři až šest let, rozsudek je pravomocný.

Pětatřicetiletou učitelku, která do Prahy přijela z Irska, znásilnila skupina šesti cizinců na začátku dubna 2018. Žena měla s jedním z mužů sex dobrovolně, následně se však přidali další. Znásilnění se odehrálo v Náprstkově ulici a šestici obviněných hrozil trest odnětí svobody až na 10 let. Takového trestu se ale nakonec ani jeden z nich nedočkal.

Nový verdikt odvolacího soudu se týká třech ze šesti mužů, Tajíb Banjittú byl odsouzen k šesti rokům vězení a k vyhoštění z Česka na dobu neurčitou, Muhammada Habíb Úld Ajsa byl obviněn i přechovávání drog, toho soud poslal za mříže na čtyři a půl roku a vyhostil ho na deset let a Zakaríja Úld Ajsa si ve vězení odsedí tři roky, stejně jako Muhammad se do Česka nepodívá deset let.

Ze zbylých tří mužů byl jeden zproštěn viny a další dva na verdikt stále čekají.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy