Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Ženu na dovolené roztrhal medvěd: Vlezl za ní do stanu, v němž spala

Ženu na dovolené roztrhal medvěd: Vlezl za ní do stanu, v němž spala
Zdroj: Pixabay
Medvěd

Policisté v americkém státě Montana řeší smrtící útok medvěda. Zvíře uprostřed noci vlezlo do stanu pětašedesátileté Leah Lokan a vytáhlo ji ven, kde nebohou ženu nemilosrdně rozsápalo. Úřady nyní chtějí medvěda zastřelit.

Útoky medvěda na člověka bývají vzácné a často něčím vyprovokované. O to šíleněji působí to, co se stalo v americkém městě Ovando ve státě Montana. V něm se rozhodla utábořit zdravotní sestra z Kalifornie Leah Lokan, která v oblasti cestovala na kole. Kvůli útoku medvěda se ale nedožila rána.

Podle informací BBC vlezl mohutný medvěd do stanu, kde nerušeně spala Leah, a nemilosrdně ji v zubech vytáhl ven. Tam jí způsobil zranění neslučitelná se životem. Otřesný moment popsalo několik svědků.

Milovala neobvyklé výlety

Leah nebyla na výpravě sama, cestovala se dvěma přáteli, kteří ale spali ve vedlejším stanu. Útoku se tak vyhnuli a nic se jim nestalo. Ze smrti kamarádky byli v šoku. "Leah milovala život, měla vášeň pro neobvyklé výlety," uvedl jeden z přátel.

Po medvědovi nyní pátrají policisté spolu s ochránci zvířat. Protože není obvyklé, aby zvíře nevyprovokovaně zaútočilo na člověka, musejí ho podle tamních úřadů kvůli bezpečnosti zastřelit.


Související články

Další články

Nejnovější kauzy