Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Střelba v Ostravě StarDance 2019 Extra Host (pořad) Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Ženu na Děčínsku zasáhl blesk, museli ji oživovat: Zraněné jsou také tři dívky

+ Další fotografie
Silná bouřka
Silná bouře zasáhla v úterý Česko a ohrozila několik životů. Na Děčínsku blesk uhodil do tří dívek a ženy, které kvůli zástavě oběhu musela být poskytnuta první pomoc. Záchranáři pak čtyřčlennou skupinu převezli do nemocnice.

V úterý zasáhly Česko silné bouřky, největší drama se odehrálo ve Vysoké Lípe u Jetřichovic na Děčínsku. Ženu a tři dívky totiž zasáhl blesk a všechny zranil. Dospělou ženu dokonce bylo nutné resuscitovat.

“Dospělá žena byla zasažená bleskem, utrpěla vážné zranění s následkem náhlé zástavy oběhu, na místě byla laiky okamžitě zahájena resuscitace ve spolupráci se záchranářem po telefonu,“ sdělil webu TN.cz mluvčí záchranářů Prokop Volerník.

Ženu záchranáři převezli do ústeckého traumacentra, dívky skončily na dětském oddělení. Jednu z nich blesk zranil těžce, druhou středně vážně a třetí utrpěla lehké zranění.

Na místo původně záchranáři vypravili vrtulník, kvůli bouřce však záhy musel letět zpátky. Extrémní počasí zasáhlo celou Evropu, hrozí dokonce i vznik tornád.

Mohlo by vás zajímat

Další články