Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Ivana Gottová StarDance 2019 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Ženský orgasmus dnes slaví svátek! Tohle je 10 věcí, které jste o něm možná nevěděli

A jak dnešní Mezinárodní den ženského orgasmu oslavíte vy?

Ženský orgasmus je obestřen rouškou tajemství a tisíci pověr.

Mnohé ženy k němu musí dozrát, prakticky se jej naučit, nebo si o něm nechat jen zdát. Jsou však i takové, které jej nedosáhnou nikdy v životě.

Tohle je 10 věcí, které jste o něm možná nevěděli.

1) Říká se, že muži mají sexuální vrchol před dvacítkou, ženy po třicítce. Ve skutečnosti však ženy ke své sexualitě dozrávají celý život. Takže je dost pravděpodobné, že svůj nejlepší orgasmus zažijeme až v důchoďáku!

2) Orgasmus pro ženy není při milování to nejdůležitější. Tím se od mužů značně lišíme.

3) Náš orgasmus je závislý na naší psychice a stupni propojení intimity s partnerem.

4) Během orgasmu se pochva zduří a vytvaruje se podobně jako hruška. Takže z původních 5 cm se může zvětšit až na 20 cm. Na kraji se zúží a směrem dovnitř těla se vyboulí.

5) Orgasmus uvolní chemickou látku zvanou oxytocin. Tento hormon způsobuje příjemné pocity a stimuluje kontrakce dělohy.

6) Podíl žen, které jen velmi zřídka nebo nikdy nedosahují orgasmu při milování, se odhaduje na nejméně 10 až 30 procent.

7) Ženy obvykle prožívají dva druhy orgasmů. Kratší trvá přibližně 8 až 15 sekund a žena zaznamená okolo 11 kontrakcí dělohy, při dlouhém orgasmu registruje v průběhu 50 sekund přibližně 35 nepravidel­ných stahů.

8) Podle vědců dosahují žen orgasmu s partnerem jen tehdy, když se od všeho oprostí a dosáhnou naprosto „změněného“ stavu vědomí.

9) Při stimulaci G bodu mohou někdy ženy pociťovat potřebu močení a některé si kvůli slabé sexuální výchově myslí, že tekutina, kterou vylučují, je moč. Chyba lávky. Ve skutečnosti jde ale o jev „ejakulace“ a vyměšovanou tekutinou není moč, ale „ejakulační sekret“. Mokrý orgasmus tedy skutečně nenajdete jen v pornu!

10) Když muž líbá ženě během jejího vyvrcholení horní ret, údajně dochází ke zintenzivnění prožitku. Tajné tantrické pojednání totiž upozorňuje na to, že horní ret je nejerotičtější částí ženy.

Mohlo by vás zajímat

Další články