Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Ženská na vrcholu u diváků neboduje: Zase ta Polívková a nuda ve sněhu k tomu

Ženská na vrcholu u diváků neboduje: Zase ta Polívková a nuda ve sněhu k tomu
Zdroj: Bioscop
+ Dalších 9 fotografií
komedie
Ženská na vrcholu je další z řady českých komedií z prostředí hor, na kterou se můžete před Vánoci těšit. A to hned dvakrát na Televizi Prima. Hvězdně obsazená „oddychovka“ v titulní roli s Annou Polívkou nebo Martinem Dejdarem a Janou Preissovou vás zavede do zasněžených Tater. Režisérka Lenka Kny se navíc ujala scénáře. Ale právě ten kritizují diváci, komedie si nejen kvůli tomu vysloužila slabé hodnocení a schytala to i za „pořádnou nudu“ bez zápletky.

Svérázná matka a majitelka biokavárny Helena v podání Anny Polívkové odjíždí na hory se svým malým synem, aby si společně užili advent. Jenže co čert nechce, do cesty se jí nečekaně připlete mužská společnost, a to hned dvakrát. Můžete se těšit na Martina Dejdara a Martina Němce.

Jak se bude děj dál vyvíjet, už možná tušíte, protože českých romantických komedií za poslední dobu vzniká poměrně dost a mají podobný příběh. A toho si všimli taky uživatelé Česko-Slovenské filmové databáze.

„Žena na vrcholu je pomyslným vrcholem ledovce soudobé české komedie,“ komentuje film divák, který si říká Big Bear. „Jestli se vzali, to vám neprozradím. Ale povím vám rovnou, že to bylo hrozné. Třešničkou na pomyslném vrcholu pak byly písně doprovázející svištící skútry po zledovatělých masivech či pohledy na zasněžené romantické scenérie kopců.“

Herecké obsazení se pyšní zvučnými jmény, a to Jana Krausová a Jana Preissová A ve filmu Ženská na vrcholu se můžete těšit i na Marka Taclíka Původně měl Helenina otce hrát Josef Abrhám, kterého v době natáčení zastihly zdravotní komplikace. Nahradil ho Bolek Polívka

Jako nezábavný, zdlouhavý a nudný film, i přes dobré obsazení, ho na ČSFD označil uživatel mchnk. „Já budu hodnej a ocením krásné prostředí Tater a absenci sexistického humoru, který se nevyhýbá snad žádné české komedii z posledních měsíců a let, dvojice Polívková - Dejdar také nebyla tak hrozná.“

Zase ta Polívková

Anna Polívková v poslední době točí české komedie jak na běžícím páse. Jako komediální herečka, což bez pochyby zdědila i po svém otci, má blízko právě k tomuhle žánru. Své role hraje přesvědčivě, ale ne vždycky jí podle diváků sednou.

„Další komedie nekomedie s Annou Polívkovou v její jediné herecké poloze (ne sorry v Po čem ženy touží mě bavila a byla vtipná). Přiznávám - párkrát jsem se zasmál a druhou hvězdu dávám i za to, že to dvouhodinové dílo není přecpané typickým českým ‚lopatou po hubě‘ product placementem,“ komentuje film Nessak.

Anna Polívková je přitom poměrně ceněnou českou herečkou. Kromě toho, že si prošla studiem herectví na konzervatoři, vystudovala na HAMU nonverbální divadlo. Tomu se věnovala i v Paříži.

O Annu Polívkou se před časem média zajímala hlavně kvůli jejímu vztahu. Údajně se rozešla s dlouholetým, o jedenáct let mladším partnerem, tanečníkem ze StarDance Michalem Kurtišem.

Film režisérky Lenky Kny Ženská na vrcholu se natáčel v krásném prostřední slovenských Tater. Využila tamního extrémního počasí a všechny scény jsou skutečně točené v zimě a v reálných podmínkách. Teploty údajně klesaly až hluboko pod nulu k minus 17 °C. Co dalšího herci při natáčení zakusili a jestli si u filmu odpočinete, nebo vás spíš popudí, můžete zjisti už večer na TV Prima.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy